Czym jest ubezpieczenie i dlaczego jest tak ważne?

Pieniądze i biznes
info-market
Czym jest ubezpieczenie i dlaczego jest tak ważne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ubezpieczenie jest sposobem ochrony przed stratą finansową. Jest to forma zarządzania ryzykiem stosowana przede wszystkim w celu zabezpieczenia się przed ryzykiem warunkowej lub niepewnej straty. Podmiot, który zapewnia ubezpieczenie znany jest jako ubezpieczyciel, firma ubezpieczeniowa lub subemitent. Osoba lub podmiot, który kupuje ubezpieczenie jest znany jako ubezpieczony lub ubezpieczający.

Rodzaje ubezpieczeń

Ubezpieczenia mogą być klasyfikowane na wiele różnych sposobów, takich jak rodzaj produktu, linie ubezpieczeniowe, rodzaje klientów, ubezpieczany interes i inne. Oddzielne polisy ubezpieczeniowe są często sprzedawane w połączeniu jako polisa pakietowa dla wygody konsumentów. Firmy ubezpieczeniowe zarządzają ryzykiem (potencjalnymi stratami) ponoszonymi przez ubezpieczonych, podejmując działania mające na celu zmniejszenie prawdopodobieństwa ich wystąpienia i/lub zakresu szkód lub obrażeń, jeśli do nich dojdzie.

Gdzie kupić ubezpieczenie?

Chociaż początkowo ubezpieczenia były zawierane tylko na wypadek poważnych strat, takich jak pożar czy wypadek, stopniowo rozszerzyły się one na bardziej codzienne ryzyko; w niektórych krajach stanowią one poważny sektor, który może być traktowany zarówno jako ubezpieczenie, jak i narzędzie inwestycyjne. Firmy ubezpieczeniowe sprzedają również inne produkty finansowe, takie jak renty i ubezpieczenia od długoterminowej opieki. Towarzystwa ubezpieczeniowe mogą być firmami for-profit działającymi na zasadach komercyjnych lub organizacjami non-profit służącymi swoim członkom lub interesowi publicznemu. Na stronie https://europrofi.eu/ubezpieczenia-w-niemczech/ jest przykład firmy sprzedającej ubezpieczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy mały salon może być elegancki?
Czy mały salon może być elegancki?
Każdy w swoim mieszkaniu chce się czuć dobrze. Zazwyczaj dość reprezentacyjnym pomieszczeniem jest salon nazywany przez niektórych pokojem dziennym. Nawet […]
Polecamy