Jedno- i dwuosiowe przyczepy- co je różni i łączy?

Jedno- i dwuosiowe przyczepy- co je różni i łączy?

Istnieje wiele powodów, dla których ktoś może się zdecydować na zakup przyczepy do swojego samochodu. To, jaki rodzaj będzie najlepszy, zależy przede wszystkim od naszych oczekiwań. Dwa najpowszechniejsze rodzaje różnią się ilością osi i przydają się w różnych sytuacjach.

Cechy lekkich przyczep

Przyczepy jednoosiowe samochodowe nadają się głównie do lekkich pojazdów. Prawo jazdy kategorii B pozwala na jazdę samochodem, którego łączny ciężar z przyczepą nie przekracza 3,5 tony. Oczywiście jest ona w stanie przewozić mniejsze ładunki w porównaniu do większy przyczep. Jest to dobra opcja dla osób, które nie będą regularnie korzystali z jej pomocy do przewożenia rzeczy. Jest to również znacznie tańsze rozwiązanie, które mimo wszystko pozwoli zwiększyć pojemność naszego pojazdu. Warto pamiętać o tym, że waga przyczepy nie może być większa od wagi samochodu. Oznacza to, że w przypadku cięższych modeli aut, korzystanie z jednoosiowej przyczepy jest niewskazane.

Kiedy zdecydować się na dwuosiową przyczepę?

Jej kupno np. na  https://carro.com.pl/kategoria/przyczepy-samochodowe/2-osiowe/ jest zalecane dla osób, które planują przewozić duże ilości towarów. Zwiększona ładowność tego typu przyczepy pozwoli na wydajniejszy transport. Jej większy ciężar przełoży się również na większą stabilność podczas jazdy. Do jazdy samochodem, do którego została doczepiona taka przyczepa, nie wystarczy zwykłe prawo jazdy. Musimy mieć uprawnienia B+E, które umożliwią jazdę zespołem pojazdów przy masie całkowitej nieprzekraczającej 7 ton. Oczywiście wszystkie te zalety wiążą się ze znacznie większa cena niż w przypadku przyczepy jednoosiowej.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × pięć =