Lampy wiszące czy zwykłe – co wybrać?

Lampy wiszące czy zwykłe - co wybrać?

Oświetlenie pełni w naszym domu bardzo ważną funkcję. Nie tylko zapewnia optymalny dopływ światła, ale też wpływa na klimat i atmosferę w danym pomieszczeniu. Dlatego powstaje pytanie, na jaki rodzaj lamp się zdecydować, który wybór będzie najlepszy? Lampy sufitowe wiszące, podłogowe, kinkiety czy może halogenowe.

Krótka charakterystyka

Model wiszący zazwyczaj oświetla tylko określony obszar i nie daje zbyt mocnego światła. Pełni za to rolę uniwersalną, ponieważ dopasowuje się do wnętrz zaaranżowanych w różnym stylu: skandynawskim, nowoczesnym, a także w loftach. Duża jej dostępność oraz różnorodność pozwala na szeroki wybór, dopasowany do potrzeb i preferencji. Kolorowy wzór może pomieszczenie ożywić, a jasne odcienie, wręcz odwrotnie — uspokoić.

  • Żyrandol to bardzo klasyczne rozwiązanie, które powoduje całkowite rozświetlenie pomieszczenia. Montowany jest do sufitu i wyróżnia się kilka jego rodzajów. Może dawać kilka źródeł światła (mowa wówczas o modelu kilkupunktowym) albo rozprowadzać tylko jedną wiązkę. Choć kojarzy się głównie z wnętrzami tradycyjnymi, nowoczesne modele sprawdzają się także w innych wnętrzach.
  • Lampa ścienna oświetla tylko wybrany punkt na ścianie. Charakterystyczna jest głównie dla wnętrz bardzo współczesnych lub utrzymanych w klimacie prowansalskim, a także angielskim.
  • Kinkiet to jeden z rodzajów lampy montowanej na ścianie, nie sprawdza się w każdym pomieszczeniu. Tworzy szczególny klimat.

Wybór określonego typu lampy zależy zatem od rodzaju pomieszczenia, oczekiwań względem intensywności światła. Wiszące sprawdzają się tam, gdzie chcemy rozświetlić cały pokój. Przykładowe modele znajdują się tutaj: https://lightfactory.com.pl/.

 

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + dwadzieścia =