Polowanie w nocy – co się przyda?

Wypoczynek i hobby
info-market
Polowanie w nocy – co się przyda?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowe przepisy zezwalające na korzystanie ze specjalistycznego sprzętu optycznego zachęcają do nocnych polowań. Warto więc przekonać się, jaki sprzęt będzie przydatny podczas tego rodzaju wypraw.

Podstawowym narzędziem przydatnym podczas nocnych polowań jest latarka. Najlepsze latarki to nowoczesne urządzenia ledowe, które oferują kilka trybów świecenia światłem białym lub kolorowym. Pomimo niewielkich rozmiarów urządzenia te charakteryzują się znakomitym zasięgiem wynoszącym 500 metrów. Najbardziej zaawansowanym urządzeniem wykorzystywanym podczas nocnych polowań jest noktowizor cyfrowy. Sprzęt ten dzięki zastosowanemu wzmacniaczowi obrazu umożliwia widzenie w nocy. Innym urządzeniem dzięki, któremu można zobaczyć obiekty niewidoczne gołym okiem jest termowizor. Termowizor to sprzęt, który do działania wykorzystuje promieniowanie podczerwone, wykrywając obiekty cieplejsze od otoczenia. Dzięki ciepłocie ciała organizmów żywych, zastosowanie urządzeń termowizyjnych pozwala na zobaczenie zwierząt znajdujących się w zasięgu działania sprzętu, nawet podczas bezksiężycowej nocy. W związku z tym, że nocne polowanie ma charakter raczej statyczny i polega na oczekiwaniu aż zwierzyna znajdzie się w zasięgu noktowizora lub termowizora, przydatnym narzędziem może być pastorał dla myśliwego. Jest to swego rodzaju podpórka pod broń, która niweluje drgania, umożliwiając wykonywanie precyzyjnych strzałów. Myśliwi wybierający się na polowania coraz częściej korzystają z tzw. fotopułapek, czyli kamer, które uruchamiają się automatycznie w momencie wykrycia ruchu, rejestrując obraz i przesyłając go do operatora. Chociaż większość fotopułapek przeznaczonych jest do działania w dzień, na rynku znaleźć można już produkty z czujnikiem podczerwieni, rejestrujące wyraźny czarno-biały obraz także w nocy. Dzięki tym urządzeniom myśliwy może na bieżąco śledzić co dzieje się wokół niego i łatwiej wykryć zwierzynę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Masaż twarzy – wskazania i działanie
Masaż twarzy – wskazania i działanie
Zasady azjatyckiej pielęgnacji stały się u nas w ostatnich latach bardzo popularne. Polki coraz chętniej poddają się rytuałom upiększającym, propagowanym […]
Polecamy