Samochodowe silniki elektryczne – jakie mają plusy?

Motoryzacja i technologia
info-market
Samochodowe silniki elektryczne – jakie mają plusy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Silnik elektryczny jest urządzeniem, które przekształca energię elektryczną w energię mechaniczną. Jest używany w aplikacjach, które wymagają kontrolowanego obrotu, lub momentu obrotowego, bez spalania jakiegokolwiek paliwa stałego, ciekłego lub gazowego. Silniki elektryczne znajdują się w wielu różnych zastosowaniach, takich jak pralki, wentylatory i miksery spożywcze.

Istnieje kilka korzyści z używania silników elektrycznych zamiast innych typów silników:

Wydajność 

Silniki elektryczne są bardziej wydajne niż silniki spalinowe i mogą przekształcić do 90 procent dostarczonej energii w energię mechaniczną. Silniki spalinowe przetwarzają tylko około 20 procent energii na pracę mechaniczną, większość reszty tracona jest w postaci ciepła. Ponadto silniki elektryczne nie potrzebują systemów chłodzenia, więc mogą być stosowane w wielu środowiskach, w których silniki spalinowe nie mogą pracować efektywnie lub bezpiecznie (np. pod wodą).

Wysoki moment obrotowy 

Silniki elektryczne zazwyczaj zapewniają wysoki moment obrotowy w szerokim zakresie prędkości (zmienna prędkość), podczas gdy silniki spalinowe mają szczytowy moment obrotowy tylko przy jednej prędkości (stała prędkość). Oznacza to, że silnik elektryczny może szybko przyspieszać przy starcie ze stanu spoczynku, a także ma dobre przyspieszenie, gdy trzeba szybko zmienić kierunek jazdy (np. kierownica).

Jeśli pragniesz poznać więcej zalet, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://sempolska.com.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wygląda proces hartowania powierzchniowego?
Jak wygląda proces hartowania powierzchniowego?
Proces hartowania powierzchniowego jest wykonywany przez specjalistów, którzy bardzo dobrze znają się na swojej pracy. Czym wyróżnia się ta czynność? […]
Polecamy