Przestrzeganie dress codu w korporacji – jak stworzyć odpowiednią stylizację?

Pieniądze i biznes
info-market
Przestrzeganie dress codu w korporacji – jak stworzyć odpowiednią stylizację?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Praca w korporacji oraz w podobnych miejscach wymaga odpowiedniego stroju. Jest to tzw. dress code, czyli zasady, jakimi kierować się należy podczas wyboru stylizacji. Dzięki ich znajomości nie popełnimy nigdy gafy i zawsze będziemy prezentować się nienagannie. 

Jakie zasady ubioru obowiązują w miejscu pracy?

W przypadku mężczyzn idealnym ubiorem jest garnitur w ciemnych i stonowanych kolorach, takich jak czerń, granat lub grafit oraz eleganckie półbuty. Nie można zapomnieć również o jasnej koszuli i dopasowanym do całej stylizacji krawacie. Jeśli zasady panujące w firmie na to pozwalają można stosować nieco mniej formalny ubiór, na który składa się nieformalna marynarka, materiałowe spodnie oraz koszula. W przypadku kobiet dress code określa, że strojem do pracy powinna być sukienka lub spódnica zestawiona z elegancką bluzką. Panie mogą także założyć spodnie, damski garnitur lub garsonkę. Trzeba pamiętać, że długość spódnicy oraz sukienki musi sięgać minimum do kolana. Buty muszą być zakryte, a obowiązkowym elementem są także rajstopy. Latem mogą być one cieńsze, a jesienią i zimą nieco grubsze. Trzeba także pamiętać, aby biżuteria nie była zbyt krzykliwa. Najlepiej sprawdzą się subtelne i delikatne kolczyki oraz niewielki wisiorek. Jeśli chcemy zdobyć szczegółową wiedzę z zakresu zasad dress codu obowiązującego w biznesie warto wziąć udział w szkoleniu, które znaleźć można pod adresem https://nataliapenar.com/szkolenia-dress-code/. Zdobyta wiedza pomoże w budowaniu profesjonalnego wizerunku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zawody zajmujące się naszym wyglądem
Zawody zajmujące się naszym wyglądem
Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych zawodów, które mają związek z naszym wyglądem. Kosmetolog Kosmetolog to osoba, która pracuje w branży kosmetycznej […]
Polecamy