Halluxy – jak powstają?

Zdrowie i dieta
info-market
Halluxy – jak powstają?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Halluxy to schorzenie objawiające się skrzywieniem dużego palca u stopy. Częściej dotyka ono kobiety, niezależnie od wieku. Jest to związane głównie ze źle dopasowanym obuwiem, ale przyczyną tej dolegliwości może być także nadwaga, brak ruchu czy płaskostopie. Jak radzić sobie z halluxami?

Jak leczyć deformację stopy?

Charakterystyczny koślawy paluch jest przyczyną bólu i dyskomfortu podczas chodzenia. Wpływa on negatywnie na postawę ciała i zaburza naturalną motorykę. Nieleczone schorzenie pogłębia się z czasem i staje się widoczne. Halluxy są również nieestetyczne. Zbyt duża deformacja jest obciążeniem dla stopy, gdyż zmienia się jej punkt ciężkości. Mięśnie w obrębie tej części ciała są stopniowo przekształcane, aby umożliwić korzystanie z pozycji wyprostowanej. We wczesnej fazie halluxów pomocne okazują się ćwiczenia. Chodzenie boso po podłodze, trawie czy pisaku, a także przenoszenie ciężkości na palce, pięty i obie krawędzie stóp, powodują cofanie się tego schorzenia.

Pomocne okazują się także wkładki do butów, zmniejszające ból i stabilizujące palce. Gdy dolegliwość jest duża i niemożliwa do skorygowania domowymi sposobami, konieczna jest operacja, o której więcej można przeczytać na https://maciejlaskowski.pl/oferta/operacja-halluxow/. W zależności od stopnia deformacji można zastosować inną metodę. Istnieje możliwość korekcji tylko na tkankach miękkich, ale również w obrębie kości. Po zabiegu nie stosuje się gipsu, aby uniknąć powikłań w przyszłości. Halluxy to dolegliwość, którą należy wcześnie rozpoznać. Pozwoli to na skuteczne leczenie i powrót do prawidłowej postawy ciała.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gadżety do kuchni w stylu skandynawskim
Gadżety do kuchni w stylu skandynawskim
Styl skandynawski, niezwykle w ostatnich latach popularny, odznacza się przede wszystkim minimalizmem form, materiałów, a także wzorów. Doskonale sprawdza się […]
Polecamy