Halluxy – jak powstają?

Zdrowie i dieta
info-market
Halluxy – jak powstają?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Halluxy to schorzenie objawiające się skrzywieniem dużego palca u stopy. Częściej dotyka ono kobiety, niezależnie od wieku. Jest to związane głównie ze źle dopasowanym obuwiem, ale przyczyną tej dolegliwości może być także nadwaga, brak ruchu czy płaskostopie. Jak radzić sobie z halluxami?

Jak leczyć deformację stopy?

Charakterystyczny koślawy paluch jest przyczyną bólu i dyskomfortu podczas chodzenia. Wpływa on negatywnie na postawę ciała i zaburza naturalną motorykę. Nieleczone schorzenie pogłębia się z czasem i staje się widoczne. Halluxy są również nieestetyczne. Zbyt duża deformacja jest obciążeniem dla stopy, gdyż zmienia się jej punkt ciężkości. Mięśnie w obrębie tej części ciała są stopniowo przekształcane, aby umożliwić korzystanie z pozycji wyprostowanej. We wczesnej fazie halluxów pomocne okazują się ćwiczenia. Chodzenie boso po podłodze, trawie czy pisaku, a także przenoszenie ciężkości na palce, pięty i obie krawędzie stóp, powodują cofanie się tego schorzenia.

Pomocne okazują się także wkładki do butów, zmniejszające ból i stabilizujące palce. Gdy dolegliwość jest duża i niemożliwa do skorygowania domowymi sposobami, konieczna jest operacja, o której więcej można przeczytać na https://maciejlaskowski.pl/oferta/operacja-halluxow/. W zależności od stopnia deformacji można zastosować inną metodę. Istnieje możliwość korekcji tylko na tkankach miękkich, ale również w obrębie kości. Po zabiegu nie stosuje się gipsu, aby uniknąć powikłań w przyszłości. Halluxy to dolegliwość, którą należy wcześnie rozpoznać. Pozwoli to na skuteczne leczenie i powrót do prawidłowej postawy ciała.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie korzyści mogą odnieść posiadacze szamb betonowych?
Jakie korzyści mogą odnieść posiadacze szamb betonowych?
Szamba betonowe są doskonałym rozwiązaniem dla wielu właścicieli domów ze względu na ich trwałość i długowieczność. Oferują one również kilka […]
Polecamy