Jak przyspieszyć działanie komputera?

Motoryzacja i technologia
info-market
Jak przyspieszyć działanie komputera?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co zrobić żeby laptop szybciej chodził? To pytanie zadaje sobie wiele osób.

Antywirus

Upewnij się, że masz dobre oprogramowanie antywirusowe. Ważne jest, aby chronić swój komputer przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem, ponieważ mogą one drastycznie spowolnić komputer. Dobre oprogramowanie antywirusowe będzie chronić swój system przed tymi złośliwymi programami.

Blokady reklam

Zainstaluj blokadę reklam. Reklamy mogą wyglądać ładnie i wszystko, ale mogą być również bardzo denerwujące i rozpraszające. Zużywają pasmo, co spowalnia połączenie internetowe, i zużywają miejsce w pamięci, co utrudnia prawidłową pracę procesora. Aby tego uniknąć, zainstaluj blokadę reklam, która zablokuje wszystkie reklamy pojawiające się na stronach internetowych, które odwiedzasz lub na filmach z YouTube, które oglądasz.

Działanie w tle

Zminimalizuj aplikacje działające w tle, używając „trybu okienkowego” dla aplikacji, które nie wymagają pełnego ekranu (jak aplikacje do czatu). W ten sposób nie będziesz rozpraszany przez powiadomienia wyskakujące podczas gry lub robienia czegoś innego ważnego na komputerze.

Wyłącz niepotrzebne usługi 

Usługi takie jak automatyczne aktualizacje lub powiadomienia z aplikacji takich jak Google Chrome czy Mozilla Firefox, które wykorzystują nieaktywne zasoby, takie jak dostęp do sieci i cykle procesora.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sofa jako najważniejszy mebel salonowy
Sofa jako najważniejszy mebel salonowy
Trwałość i efektowny wygląd Sofa to mebel, który można znaleźć w każdym salonie. To na nim zwykle siedzą domownicy podczas […]
Polecamy