Kiedy podawać psu mokrą a kiedy suchą karmę?

Kiedy podawać psu mokrą a kiedy suchą karmę?

Chcesz, żeby Twój pupil cieszył się dobrym zdrowiem i formą? Niezbędne jest zatem właściwe żywienie. Właściciele czworonogów często nie mogą się zdecydować, który rodzaj karmy będzie najlepszy dla ich psa. Sucha, mokra czy może żywienie mieszane?

Karma mokra – walory smakowe

Wybierając rodzaj żywności, jaką podasz swojemu psu, należy przede wszystkim wiedzieć czym się one od siebie różnią. Karma mokra posiada w swoim składzie znacznie więcej wody, jednocześnie mniejsza jest więc także jej kaloryczność. Ten rodzaj karmy jest też zdecydowanie bardziej lubiany przez czworonogi, dlatego sprawdzi się świetnie w przypadku psich niejadków.

Mokra karma to także świetne rozwiązanie, kiedy pies posiada nadwagę, problemy z zębami (łatwiej ją pogryzie) lub cierpi na różnego rodzaju choroby – np. dróg moczowych i nerek. Ważne jest, żeby oczywiście była wysokiej jakości – pozbawiona zbóż i soi oraz z jak najwyższą zawartością mięsa. Takie karmy można znaleźć na https://dogomarket.pl/karma_dla_psow_mokra.

Karma sucha – wysoka wartość odżywcza

Karmy suche są o wiele bardziej kaloryczne, lecz przy tym zawierają więcej cennych składników odżywczych. Z drugiej strony, problem z ich spożyciem mają psy o słabych zębach. Często zdarza się również, że pupil odmawia jedzenia takiej karmy i traktuje ją tylko jak zabawkę. Podając ją psu, na pewno należy zwracać dużą uwagę na jej ilość – można nią łatwo utuczyć psa. Ciekawym rozwiązaniem jest model mieszany – karmę suchą podaje się wówczas rano, mokrą natomiast wieczorem. To dobry pomysł dla osób niezdecydowanych, ale warto przy tym wiedzieć, że nie można łączyć karmy mokrej i suchej w jednym posiłku – może się to skończyć biegunką.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + trzynaście =