DDD – co oznacza i kto może wykonać?

DDD - co oznacza i kto może wykonać?

Gdy pojawiają się w naszym gospodarstwie nieproszeni lokatorzy, jak szczury, czy karaluchy, musimy się ich pozbyć, ale nie sami. Do tego celu służą przeszkoleni specjaliści, którzy w zależności od rodzaju i intensywności występowania szkodników, podejmą odpowiednie działania. Po pozbyciu się intruzów, pomieszczenia trzeba będzie dodatkowo odkazić i to również zadanie dla specjalistów.

Co to jest DDD i kto za nie odpowiada?

DDD to skrót, którym posługują się specjaliści od odkażania pomieszczeń z drobnoustrojów, tępienia szkodliwych owadów oraz m.in. odszczurzania. Czynności DDD, czyli dezynfekcję dezynsekcję deratyzację wykonują wyspecjalizowane służby, mające odpowiednie środki i narzędzia. Wiedzą, jak wykonać dane zlecenie, by zachować bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających w obiekcie, w którym ma być przeprowadzone DDD oraz znają najlepsze humanitarne metody pozbywania się szkodników. 

Jeżeli np. w przetwórstwie mięsnym albo w składach ziarna pojawi się populacja szczurów lub myszy, należy przeprowadzić kilka czynności. Pierwsza rzecz, jaką podejmie specjalista to oszacowanie kolonii gryzoni, przeanalizowanie i zastosowanie odpowiedniego środka trującego na omawiane szkodniki. Po ich wytruciu trzeba będzie padłe zwierzęta posprzątać, a następnie pomieszczenia odkazić. Wszystko reguluje kodeks PSDDiD, który powinny znać służby DDD oraz zleceniodawcy.

Jest to konieczne, by wszelkie prace związane z dezynfekcją, deratyzacją, dezynsekcją zostały przeprowadzone prawidłowo, bez naruszania przepisów sanitarnych i epidemiologicznych. Każda usługa musi byĆ odpowiednio udokumentowana, ze względu na ryzyko związane z użytymi środkami chemicznymi podczas DDD.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − sześć =