Na czym polega trening z elektrostymulacją mięśni?

Sposób życia i styl
info-market
Na czym polega trening z elektrostymulacją mięśni?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby podejmujące aktywność fizyczną często oczekują natychmiastowych efektów ćwiczeń. Niestety w przypadku tradycyjnego treningu osiągniecie planowanych rezultatów, wymaga dużego zaangażowania i cierpliwości. Jeśli komuś zależy na szybkich efektach i maksymalnej efektywności, powinien zdecydować się na trening z elektrostymulacją mięśni.

Ćwiczenia w specjalistycznym kombinezonie

Przed rozpoczęciem treningu EMS należy włożyć na siebie specjalistyczny kombinezon wyposażony w polimerowe elektrody najnowszej generacji, które łączą się bezprzewodowo z urządzeniem sterującym. Kombinezony dostępne są w różnych rozmiarach. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów dokładnie przylegają do ciała, jednak nie krępują ruchów osoby ćwiczącej. Sercem całego systemu jest konektor generujący impulsy elektryczne, trafiające bezpośrednio do mięśni osoby ćwiczącej. Częstotliwość i zakres wysyłanych impulsów jest regulowany za pomocą wygodnej aplikacji obsługiwanej przez trenera. 

Bezpieczeństwo i skuteczność treningu EMS

Trening EMS charakteryzuje się znakomitą skutecznością, ponieważ pobudza jednocześnie aż dziesięć najważniejszych partii mięśniowych. Podczas jednej sesji treningowej osoba ćwicząca może spalić od 500 do 1200 kcal. Tak duża intensywność sprawia, że pierwsze efekty są widoczne już po czterech sesjach. Regularne treningi z wykorzystaniem tego systemu przyspieszają metabolizm organizmu, pomagają spalić tłuszcz i wzmocnić gorset mięśniowy. Elektrostymulacja mięśni to całkowicie bezpieczna metoda treningowa, która została przebadana klinicznie. Ryzyko odniesienia kontuzji w tym przypadku jest zdecydowanie niższe niż podczas tradycyjnych ćwiczeń na siłowni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak działają i z jakich części składają się przenośniki magazynowe?
Jak działają i z jakich części składają się przenośniki magazynowe?
Systemy przenośników magazynowych to zautomatyzowane, ruchome platformy, które transportują towary z punktu do punktu. Przenośniki magazynowe pracują w magazynach, fabrykach […]
Polecamy