Jak farbować włosy w domu?

Sposób życia i styl
info-market
Jak farbować włosy w domu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samodzielne farbowanie włosów w domu, to dobra alternatywa dla wizyty u fryzjera. Pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, a umiejętnie nałożony preparat sprawi, że włosy będą równie piękne jak po wizycie w profesjonalnym salonie. Jednak, żeby tak się stało należy przestrzegać kilku podstawowych zasad.

Wybór preparatu

Istnieją różne rodzaje preparatów koloryzujących. Klasyczne farby wywierają najbardziej trwały efekt, który nie zmienia się z upływem czasu.
Decydując się na preparat do permanentnej koloryzacji, najlepiej wybierać farby fryzjerskie (np. wella professionals). Markowe produkty mogą być nieco droższe, ale za to mają lepszą jakość. Zawierają m.in. składniki odżywcze i ochronne filtry UV.

Trwałe farby nie są najlepszym wyborem na pierwszą samodzielną koloryzację – w takim przypadku lepiej zdecydować się na krem koloryzujący (np. wella colour touch). Kremy są delikatniejsze dla włosów niż klasyczne farby, a ich efekt utrzymuje się przez kilka miesięcy.

O czym pamiętać samodzielnie farbując włosy?

Przed nałożeniem farby warto założyć rękawiczki ochronne. Pozwoli to uniknąć podrażnienia skóry dłoni. Nakładając preparat, najlepiej rozpocząć od środka głowy i kierować się w stronę karku, a następnie pokryć farbą pozostałą część włosów. Zapewni to równomierne rozprowadzenie koloru.

Zawsze przed aplikacją preparatu należy zapoznać się z treścią załączonej ulotki. Zawiera ona m.in. okres przez jaki farba powinna pozostać na włosach. Jeśli czas ten będzie zbyt długi lub krótki w stosunku do wskazanego, może to skutkować uzyskaniem koloru w innym odcieniu niż zamierzony.

Warto również pamiętać, aby przed pierwszym użyciem nowego preparatu zrobić test uczuleniowy. Przy zachowaniu opisanych powyżej zasad i przestrzeganiu instrukcji zawartych w ulotce, samodzielna koloryzacja pozwoli uzyskać świetne efekty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym charakteryzuje się fotoporcelana?
Czym charakteryzuje się fotoporcelana?
Porcelana fotograficzna to rodzaj ceramiki, na której można nadrukować obrazy i wzory. Wykonuje się ją poprzez zmieszanie materiału z gliny, […]
Polecamy