Jak uszyte są rękawice bokserskie?

Jak uszyte są rękawice bokserskie?

Pierwsze rękawice bokserskie, które pojawiły się w XIX wieku, cechowały się prostą i toporną konstrukcją, która nie gwarantowała amortyzacji siły ciosów, ani wygody użytkowania. Od tego czasu sporo się zmieniło. Obecnie budowa rękawic – zarówno bokserskich, jaki i rękawic MMA – uwzględnia nie tylko bezpieczeństwo współćwiczącego, ale także samego boksera.

Co zmieniono w budowie rękawic bokserskich?

Większość modeli rękawic ma już wbudowany usztywniany rękaw, który osłania nadgarstek boksera. Efekt ten jest potęgowany przez stosowanie wydłużonego rzepa. We wnętrzu rękawicy znajduje się specjalna pianka, której podstawowym zadaniem jest rozpraszanie energii uderzenia po całym produkcie. Często także od wewnętrznej strony rękawicy znajduje się poduszka lub wałek piankowy, który pozwala na lepsze zaciśnięcie pięści i wzmacnia strukturę rękawicy. Miękka, porowata wyściółka nie tylko zapobiega otarciom, ale także pozwala dłoni lepiej oddychać podczas treningu.

Zasadniczą cechą zarówno męskich, jak i damskich rękawic bokserskich, jest ich ręczne modelowanie oraz szycie. Dzięki temu każdorazowo mamy gwarancję zakupu wysokiej jakości produktu, który zadba o nasze bezpieczeństwo. W produkcji rękawic wykorzystuje się niezwykle mocne nici, które nie pękną nawet podczas bardzo intensywnego treningu. W zależności od przeznaczenia, możemy zdecydować się na rękawice ze skóry syntetycznej lub naturalnej. Te pierwsze są nieco tańsze i doskonale nadadzą się do zadaniówek z partnerem lub sparingów. Z kolei skóra naturalna to przede wszystkim doskonała wytrzymałość, która przyda się, kiedy planujemy pracować na worku bokserskim – w kontakcie z nim rękawice ze skóry syntetycznej bardzo szybko ulegają zużyciu.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwanaście − jeden =