Rolety okienne – jakie są ich rodzaje?

Ogród i dom
info-market
Rolety okienne – jakie są ich rodzaje?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rolety okienne są powszechnym sposobem zasłaniania okien i kontrolowania ilości światła, które wpada do domu lub biura. Mogą być również używane do blokowania niechcianych widoków, jak również do zapewnienia prywatności.

Żaluzje okienne występują w różnych formach, w tym żaluzje pionowe, żaluzje weneckie i rolety. Każdy rodzaj żaluzji okiennych ma swoje zalety i wady w porównaniu z innymi.

Żaluzje pionowe

Żaluzje pionowe wykonane są z tkaniny, która zwisa pionowo z szyny zamocowanej na górze otworu w ramie okiennej. Żaluzje pionowe zazwyczaj mają lamele, które można regulować, aby poruszały się w górę i w dół lub na boki. W rezultacie, można dostosować, jak dużo światła wchodzi do pokoju bez konieczności otwierania lub zamykania jakichkolwiek zasłon lub żaluzji. Listwy można również zamknąć prawie całkowicie, blokując w ten sposób całe światło w razie potrzeby.

Żaluzje weneckie

Żaluzje weneckie składają się z serii poziomych listewek połączonych sznurkami lub łańcuszkami biegnącymi przez koła pasowe przymocowane do szyny czołowej każdej listewki nad nią. Często są one obsługiwane przez uchwyt do wciągania sznurka znajdujący się po jednej stronie ramy okiennej, tak aby obie ręce były wolne do obsługi żaluzji stojąc wewnątrz pomieszczenia i patrząc przez nie na zewnątrz.

Jeśli chcesz posiadać rolety okienne w swoim domu, to koniecznie sprawdź witrynę internetową, aby poznać szczegóły: rolettowo.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak można zaoszczędzić na ogrzewaniu domu?
Jak można zaoszczędzić na ogrzewaniu domu?
Ogrzewanie domu jest konieczne, ale niestety często wiąże się z wysokimi kosztami. Straty energii wynikające chociażby z nieszczelnej bryły budynku […]
Polecamy