Rolety okienne – jakie są ich rodzaje?

Rolety okienne - jakie są ich rodzaje?

Rolety okienne są powszechnym sposobem zasłaniania okien i kontrolowania ilości światła, które wpada do domu lub biura. Mogą być również używane do blokowania niechcianych widoków, jak również do zapewnienia prywatności.

Żaluzje okienne występują w różnych formach, w tym żaluzje pionowe, żaluzje weneckie i rolety. Każdy rodzaj żaluzji okiennych ma swoje zalety i wady w porównaniu z innymi.

Żaluzje pionowe

Żaluzje pionowe wykonane są z tkaniny, która zwisa pionowo z szyny zamocowanej na górze otworu w ramie okiennej. Żaluzje pionowe zazwyczaj mają lamele, które można regulować, aby poruszały się w górę i w dół lub na boki. W rezultacie, można dostosować, jak dużo światła wchodzi do pokoju bez konieczności otwierania lub zamykania jakichkolwiek zasłon lub żaluzji. Listwy można również zamknąć prawie całkowicie, blokując w ten sposób całe światło w razie potrzeby.

Żaluzje weneckie

Żaluzje weneckie składają się z serii poziomych listewek połączonych sznurkami lub łańcuszkami biegnącymi przez koła pasowe przymocowane do szyny czołowej każdej listewki nad nią. Często są one obsługiwane przez uchwyt do wciągania sznurka znajdujący się po jednej stronie ramy okiennej, tak aby obie ręce były wolne do obsługi żaluzji stojąc wewnątrz pomieszczenia i patrząc przez nie na zewnątrz.

Jeśli chcesz posiadać rolety okienne w swoim domu, to koniecznie sprawdź witrynę internetową, aby poznać szczegóły: rolettowo.pl.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − 7 =