Czy wysłanie paczki za granicę jest trudne?

Czy wysłanie paczki za granicę jest trudne?

W dobie bezproblemowego dostępu do sieci internetowej każdy może utrzymywać regularne kontakty ze znajomymi czy rodziną mieszkającą w innym kraju, w tym również za oceanem. Niekiedy pojawia się też konieczność wysłania do nich jakiejś paczki. Jeśli chodzi o Unię Europejską, to sprawa jest dosyć prosta, ale sytuacja komplikuje się, gdy zechcemy coś przesłać do Stanów Zjednoczonych lub Kanady.

Poczta albo kurier – wybór należy do ciebie

Najbardziej znanym dostawcą jest oczywiście Poczta Polska. Głównym plusem skorzystania z jej oferty są niskie ceny (w porównaniu z kurierami prywatnymi), minusem zaś konieczność wizyty w placówce. Paczkę można przesłać zarówno drogą lotniczą, jak i lądową. Tą pierwszą podróżują przede wszystkim przesyłki oznaczone jako priorytetowe, a tą drugą – ekonomiczne. Jeśli pragniemy, aby paczka dotarła do adresata w krótszym czasie, wówczas powinniśmy zamówić usługę ekspresową. Innym sposobem wysyłki za granicę jest skorzystanie z usług prywatnej firmy kurierskiej. W Polsce działa kilka znaczących podmiotów tego typy, a godny polecenia jest zwłaszcza kurier Piaseczno. Pamiętajmy jednak o tym, że tutaj cena za wysyłkę towaru będzie większa niż w przypadku poczty. Można też wysłać paczkę poprzez nadanie jej u tzw. brokera usług kurierskich. W tym przypadku nie musimy podpisywać umowy, a za nadanie przesyłki płacimy przez internet. Dużym udogodnieniem jest fakt, że kurier odbiera ją wprost spod drzwi naszego mieszkania. Na zakończenie warto pamiętać, że przesyłki kurierskie wysyłane drogą lądową docierają do adresata zazwyczaj w ciągu maksymalnie 5 dni, a lotnicze – w ciągu nawet jednego dnia.

Pomocy w realizacji wysyłki paczki międzynarodowej udzieli m.in. https://poznan.epaka.pl/.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy + osiemnaście =