Wysyłka paczki — co ma wpływ na cenę?

Wysyłka paczki — co ma wpływ na cenę?

Planujesz nadać paczkę do znajomych, a może jesteś w trakcie wybierania kuriera do swojego sklepu online? W obu przypadkach z pewnością przyda ci się wiedza dotycząca czynników, od których zależy koszt wysyłki. W ten sposób możesz zmniejszyć wydatki na usługi kurierskie. Sprawdź, co ma wpływ na ostateczną cenę przesłania paczki.

Wymiary i waga paczki

Główną kwestią, od której zależy koszt wysłania paczki do odbiorcy, są parametry techniczne przesyłki. Cena wzrasta przede wszystkim w sytuacji, gdy klient decyduje się na niestandardowe wymiary, bardzo duży ciężar czy też nietypowy kształt opakowania. Ponadto niekiedy paczka może nie zostać przyjęta. Z tego powodu zanim wybierzesz usługę DHL Nadaj Paczkę, koniecznie zapoznaj się z zasadami przewoźnika dotyczącymi właśnie parametrów przesyłek.

Dodatkowe usługi

Na ostateczną cenę wysyłki paczki mają wpływ również dodatkowe usługi, na które decyduje się klient. Niektóre opcje u popularnych kurierów dostępnych na platformie online GlobKurier.pl są darmowe. Dotyczy to np. śledzenia przesyłek i nadania paczki z domu. Z kolei m.in. powiadomienia SMS, ubezpieczenie czy też opłata za pobraniem wymagają uiszczenia dodatkowej opłaty, której wysokość różni się w zależności od firmy kurierskiej.

Adres odbiorcy

Zasadniczo w przypadku adresu dostawy na terenie Polski odległość od nadawcy nie ma wpływu na koszt usługi. Nieco inaczej wygląda natomiast sytuacja z przesyłkami zagranicznymi. Każda firma kurierska ma przeważnie osobny cennik, w którym można poznać opłaty za dostarczenie paczki w wybrane miejsce. Zazwyczaj im dalej znajduje się miejsce docelowe, tym wyższa cena usług kuriera.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + 7 =