Ścienne dekoracje do pokoju dziecka

Ścienne dekoracje do pokoju dziecka

Pokój dziecięcy to przestrzeń, która powinna być nie tylko funkcjonalna i przytulna, ale również ciekawie zaaranżowana. Dlatego oprócz mebli i standardowych akcesoriów warto umieścić w niej rozmaite dekoracje ścienne. Dodadzą one bowiem wnętrzu oryginalnego charakteru i sprawią, że maluch będzie się w nim czuł wyjątkowo przyjemnie i komfortowo. Godnymi polecenia ozdobami są m.in. plakaty z napisami motywacyjnymi oraz plakaty sportowe, muzyczne czy nawiązujące do bajek. 

Bądźmy kreatywni, a nasza pociecha nam podziękuje

Podstawową dekoracją ścienną jest wspomniany już plakat dla dzieci. Nie jest to jednak jedyna interesująca opcja do wyboru. Na rynku są bowiem również powszechnie dostępne specjalne naklejki, którymi maluch może dowolnie ozdabiać ścianę. Występują one najczęściej w postaci kolorowych literek map świata, zwierząt, samochodów, superbohaterów, postaci z bajek czy nawet miarek wzrostu. Ich naklejanie z pewnością okaże się dla naszego dziecka wspaniałą frajdą i doskonałym ćwiczeniem dla wyobraźni.

Kolejnym rodzajem polecanych dekoracji ściennych są tiulowe pompony, które dodają pomieszczeniu lekkości oraz baśniowego klimatu. Można je z powodzeniem zawiesić na zwykłych uchwytach, ewentualnie na gotowych półkach i innych elementach konstrukcyjnych. Pozostałe niezwykle ciekawe i oryginalne ozdoby to m.in.:

– efektowne karuzele z papierowych origami

– girlandy świetlne

– przestrzenne fototapety 3D

– wieszaki w kształcie zwierzątek (np. małpek)

– kolorowanki z pustymi polami do wypełnienia farbą lub kredką

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewięć − siedem =