Jak pomóc dzieciom z upośledzeniem umysłowym

Sposób życia i styl
info-market
Jak pomóc dzieciom z upośledzeniem umysłowym
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele różnych rodzajów niepełnosprawności umysłowej. Niektóre są dziedziczne, podczas gdy inne są spowodowane przez uraz lub chorobę. Niezależnie od przyczyny, to może być trudne dla rodziców do czynienia z ich dziecka niepełnosprawności.

Potrzeby niepełnosprawnych dzieci

Dzieci z niepełnosprawnością umysłową mają specjalne potrzeby, które muszą być spełnione zarówno w domu, jak i w szkole. Obejmują one:

  • Specjalistyczne programy edukacyjne, które obejmują zarówno instrukcje akademickie, jak i działania socjalizacyjne;
  • Indywidualne podejście nauczycieli i administratorów, którzy wiedzą jak pracować z uczniami o specjalnych potrzebach;
  • Terapia behawioralna mająca na celu skorygowanie problematycznych zachowań i zachęcenie do pozytywnych;
  • Możliwości społeczne dla dzieci, które nie mogą normalnie współdziałać z innymi dziećmi.

Jak pomóc swojemu dziecku?

  1. Edukuj się i zadawaj pytania. Im więcej wiesz o niepełnosprawności, tym lepiej będziesz przygotowany do pomocy swojemu dziecku. Będziesz również w stanie pomóc innym ludziom zrozumieć, czego potrzebuje Twoje dziecko i dlaczego zachowuje się w taki sposób. Kup mu zabawki ze strony: https://erehabilitant.pl/kategoria-produktu/wyroby-medyczne/klocki-piankowe-zestawy.
  2. Zaakceptuj swoje dziecko takim, jakim jest teraz. Nie porównuj go z innymi dziećmi – to tylko sprawi, że poczuje się nieodpowiednio, a może nawet będzie złe na siebie, że nie spełnia oczekiwań. Staraj się nie rozpamiętywać przeszłości, ale skup się na tym, aby teraźniejszość była jak najlepsza dla wszystkich.
  3. Bądź dobrym wzorem do naśladowania, dając dziecku pozytywny przykład we wszystkich dziedzinach życia, w tym w nauce szkolnej, obowiązkach i zachowaniu w domu i w miejscach publicznych. Pomaganie dzieciom z upośledzeniem umysłowym w rozwijaniu niezależności będzie tylko zachęcać je do dalszego rozwoju pewności siebie i poczucia własnej wartości – dwóch kluczowych czynników w każdym udanym przyszłym życiu dorosłym!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Biegły rewident finansowy – czym się zajmuje?
Biegły rewident finansowy – czym się zajmuje?
Sprawdzają Audytorzy finansowi są odpowiedzialni za upewnienie się, że sprawozdania finansowe firmy są dokładne i wiarygodne. Dokonują oni przeglądu dokumentacji […]
Polecamy