Pomiar instalacji elektrycznej w praktyce – jak wykonać?

Bez kategorii
info-market
Pomiar instalacji elektrycznej w praktyce – jak wykonać?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Dzięki rozprowadzonej instalacji elektrycznej mogą działać wszystkie urządzenia zasilane prądem, które znajdują się w budynku. Wszelkiego rodzaju urządzenia, maszyny, systemy alarmowe i przeciwpożarowe, klimatyzatory to tylko niektóre z nich. Jednak aby bezpiecznie korzystać z tych urządzeń, niezbędne jest wykonywanie przeglądów i pomiarów instalacji elektrycznej.

W jakim celu i jak przeprowadza się pomiary instalacji

Podstawowym powodem sprawdzania instalacji elektrycznej jest bezpieczeństwo użytkowania. Zgodnie z polskim prawem kontrole należy przeprowadzać co najmniej raz na 5 lat. Dotyczy to wszystkich budynków. Kontroli takiej mogą dokonywać specjaliści z branży elektrycznej, posiadający odpowiednie uprawnienia. Znaleźć ich można między innymi na stronie https://el-fran.pl/pomiary-elektryczne/.

Badanie instalacji polega na wykonaniu pomiarów technicznych instalacji, zbadaniu czy w sieci jest odpowiednie napięcie, pomiaru rezystancji izolacji i uziomów. W zakres badań wchodzi też kontrola instalacji odgromowej. Specjaliści mogą zbadać także działanie instalacji przeciwpożarowej oraz system samoczynnego wyłączenia zasilania. W niektórych przypadkach możliwe jest nawet zbadanie natężenia światła w konkretnej lampie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Muzyka – jak wpływa na rozwój dziecka?
Muzyka – jak wpływa na rozwój dziecka?
Muzyka jest ważną częścią rozwoju dziecka. Pomaga im uczyć się i rozwijać zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Udowodniono naukowo, że […]
Polecamy