W jaki sposób zapakować paletę?

W jaki sposób zapakować paletę?

Przesyłki paletowe cieszą się dużą popularnością, pozwalając na przesyłanie paczek o dużych gabarytach czy wadze, a także takich, które wymagają określonej pozycji w transporcie. Warto wiedzieć, jakie przesyłki można w ten sposób wysyłać, żeby bezpiecznie dotarły do adresata, a także jak poprawnie pakować palety Opole, Wrocław czy Kraków – miasto, z którego nadajesz przesyłkę nie jest na tyle istotne, co właściwie jej zapakowanie.

Pakowanie palet

Za zabezpieczenie przesyłki paletowej odpowiada przewoźnik. W tym celu wybiera się zwykle palety drewniane, które muszą być kompletne. Najbezpieczniejszym układaniem przesyłek na paletach jest tzw. cegiełka, w której paczki leżą prostopadle wobec siebie. Żadna z nich nie może wystawać poza obręb palety. Ułożone paczki owija się szczelnie folią, dzięki czemu przesyłka jest odpowiednio zabezpieczona. Jeśli paleta jest wyjątkowo ciężka lub zawiera przesyłkę o niestandardowym rozmiarze (bardzo duża paczka lub jej nieregularny kształt), przewoźnik za jej transport może pobierać dodatkową opłatę.

Więcej informacji odnośnie przesyłek paletowych można znaleźć na stronie – https://espedycja.com/.

Co można nadawać na paletach?

Na paletach zwykle przesyła się paczki wielkogabarytowe, ponieważ mieści się na nich od 700 do nawet 1000 kilogramów. W ten sposób zwykle wysyła się artykuły AGD, materiały budowlane i inny sprzęt gospodarstwa domowego. Często na paletach znajdują się artykuły ogrodnicze czy karmy dla zwierząt. Przesyłki paletowe wykorzystywane są również do nadawania paczek w większej ilości. Bardziej opłaca się bowiem nadanie np. 50 paczek na palecie niż wysyłanie każdej pojedynczo.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 + 20 =