Co trzeba wiedzieć o rowerach elektrycznych?

Co trzeba wiedzieć o rowerach elektrycznych?

Rowery elektryczne z roku na rok zyskują w Polsce na popularności. Tego rodzaju urządzenia stanowią połączenie nowoczesnej technologii z modą na aktywny tryb życia. Od zwykłych jednośladów różnią się przede wszystkim tym, że posiadają w swojej konstrukcji silnik uruchamiany automatycznie w momencie rozpoczęcia intensywnego pedałowania. Jeśli chcielibyśmy wypróbować w praktyce rowery elektryczne Gdańsk to miasto, w którym działa ich wypożyczalnia.

Ekscytująca przygoda za śmieszne pieniądze

Rower elektryczny jest wyposażony w niewielki silnik zlokalizowany w piaście (ewentualnie przy tzw. suporcie), którego głównym zadaniem jest skuteczne wspomaganie użytkownika pojazdu w trakcie kręcenia pedałami. Przełącznik z licznikiem znajduje się natomiast bezpośrednio na kierownicy. 

Napęd w znacznym stopniu ułatwia pokonywanie stromych wzniesień i zauważalnie poprawia komfort podczas długich wypraw. Jest on w większości przypadków zasilany standardową baterią litowo-jonową, pozwalającą na swobodne przejechanie na jednym ładowaniu nawet do 150-160 km. Dodajmy, że maksymalna dopuszczalna prędkość to 25 km/h.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy + 10 =