Koła łańcuchowe – jakie rozróżniamy typy?

Motoryzacja i technologia
info-market
Koła łańcuchowe – jakie rozróżniamy typy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W różnych dziedzinach przemysłu wykorzystuje się koła łańcuchowe, które są istotnym elementem każdego napędu o charakterze łańcuchowym. Najczęściej można je spotkać w mechanizmach narażonych na spore obciążenia. Wynika to z faktu, że są bardzo wytrzymałe i pozwalają na przenoszenie wszelkich ciężarów bez konsekwencji dla danej konstrukcji. Produkcją wysokiej jakości kół łańcuchowych o zróżnicowanych gabarytach zajmuje się ta firma: http://www.rybinski-stal.pl.

Części niezbędne w licznych maszynach

Koła łańcuchowe znajdują szerokie zastosowanie m.in. w przemyśle motoryzacyjnym, budowlanym, hutniczym, spożywczym, rolniczym, drzewnym, a także lotniczym. Są wytwarzane ze stali o podwyższonej odporności na uszkodzenia mechaniczne – np. węglowej lub nierdzewnej. Podstawowy podział każe wyróżniać modele bez piasty i z piastą (jedno-, dwu-, a nawet trzyrzędowe). Te pierwsze są montowane głównie w mechanizmach, w których nie występuje ryzyko zaistnienia niepożądanego ruchu. Drugie z kolei są przystosowane do działania w wyjątkowo ciężkich warunkach i zapewniają bezawaryjną pracę przez wiele lat. Oprócz tego mamy do czynienia z kołami gwiazdowymi, specjalnymi (o nietypowych kształtach) i przeznaczonymi do napędów tulejkowych, rolkowych oraz sworzniowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Buty wykonane z jakich materiałów są najbardziej trwałe?
Buty wykonane z jakich materiałów są najbardziej trwałe?
Współczesny rynek obuwniczy oferuje naprawdę szeroki wybór w zróżnicowanych cenach. Dzięki temu większość z nas może zakupić dokładnie to, czego […]
Polecamy