Wielu ludziom wydaje się, że montaż znaków drogowych jest zajęciem łatwym i szybkim. Nic bardziej mylnego, ponieważ te elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego powinny być zamontowane zgodnie z wytycznymi, przez osoby posiadające dużą wiedzę techniczną oraz znające odpowiednie przepisy. Jedynie to zagwarantuje właściwe osadzenie słupków czy podpór. W wielu przypadkach niezbędny okazuje się też specjalistyczny sprzęt, taki jak choćby wiertnica, który z pewnością nie znajduje się na wyposażeniu przeciętnego człowieka.
Sklep drogowy w Krakowie to jedno z miejsc, w którym służby miejskie zaopatrują się we wszelkie oznaczenia i akcesoria poprawiające bezpieczeństwo kierowców na drodze. Następnie odpowiednio przeszkoleni pracownicy zajmują się montażem znaków drogowych, używając do tego stosownych materiałów, w tym m.in. uchwytów uniwersalnych oraz taśm typu bendit. Sam znak jest zazwyczaj osadzany na dwucalowych słupkach, których grubość jest dobierana w zależności od potrzeb i warunków panujących w danym miejscu. Należy go umieścić na określonej głębokości i we właściwy sposób zakotwiczyć do podłoża w celu zapewnienia mu stabilności.
Aby zabezpieczyć ten element przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi (choćby w postaci deszczu), warto dodatkowo zakryć szczyt specjalnym kapturkiem, który w zasadzie uniemożliwia zbieranie się wody w środku słupka. Należy dodać, że znaki umieszcza się przede wszystkim po prawej stronie drogi albo bezpośrednio nad nią, bo tylko takie ich rozmieszczenie gwarantuje kierowcom i innym uczestnikom ruchu bezpieczeństwo. Będąc producentem znaków drogowych, musimy pamiętać o zastosowaniu określonych barw i elementów odblaskowych, a także stosownego liternictwa (zarówno małe, jak i duże litery).