Jakich języków dziecko powinno uczyć się na początku?

Jakich języków dziecko powinno uczyć się na początku?

Umysł dziecka jest bardzo chłonny na początku jego życia. Właśnie z tego względu warto wprowadzić do jego ścieżki edukacyjnej naukę języków obcych. Ma wtedy czas oraz największe predyspozycje, by bez mniejszego problemu opanować obce słówka, struktury gramatyczno- leksykalne, a nawet podchwycić brzmienie i melodię akcentu. Problemem jednak pozostaje wybór właściwego języka. Oczywiście najprostszym wyborem wydaje się być język angielski. Przede wszystkim dlatego, że jest językiem międzynarodowym, którym posługuje się niemal cały świat.

Opanowanie go już w dzieciństwie gwarantuje lepszy i szybszy start w przyszłości. Bez wątpienia wkraczanie w dorosłość z biegłością lingwistyczną  jest milowym krokiem w drodze do sukcesu zawodowego, a być może osobistego.  Angielski dla dzieci w Siedlcach jest absolutną podstawą w każdej szkole, więc nie będzie najmniejszego problemu ze znalezieniem miejsca do nauki. Jak jeszcze zdecydować o wyborze najlepszego języka do nauki na początek?

Dylematy rodzicielskie

Specjaliści przekonują, że warto się uczyć choćby jednego języka z pewnej grupy lingwistycznej. Wtedy łatwiej jest opanować pozostałe, ponieważ budowa zdań, znaczenie słówek czy w końcu ich brzmienie jest do siebie podobne. Sprawa wygląda tak w przypadku języków z grupy romańskiej czy łacińskiej. Oczywiście nie warto wymagać od dziecka, by uczyło się martwej łaciny, jednak poznanie języka hiszpańskiego, ułatwi w przyszłości opanowanie włoskiego czy francuskiego, które należą do tej samej grupy. Najważniejsze, by proces rozpocząć jak najwcześniej, bo wtedy można osiągnąć najbardziej zadowalające efekty, kiełkujące na przyszłość. Z przykładami kursów języków dla najmłodszych można zapoznać się na http://www.malalingua.com.pl/.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × cztery =