Jakie wymagania mają wypożyczalnie samochodów pod kątem wynajmującego?

Motoryzacja i technologia
info-market
Jakie wymagania mają wypożyczalnie samochodów pod kątem wynajmującego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wypożyczanie samochodów jest bardzo popularne w większych miastach oraz wakacyjnych kurortach, gdzie chętnych na przejażdżki nie brakuje. Podczas wyjazdów służbowych, wakacyjnych czy poruszania się po obcym mieście samochód może okazać się bardzo przydatny, a nie każdy dysponuje własnym. Okazuje się jednak, że wynajem samochodów Piła stawia przed swoimi klientami pewne obostrzenia.

Wymagania wypożyczalni wobec swoich klientów

Wynajem Żyrardów oferuje tanie i szybkie wypożyczenie pojazdów. Warto jednak zapoznać się z ogólnymi warunkami wypożyczalni – zwykle bowiem samochody nie są wypożyczane kierowcom o krótkim stażu, bardzo młodym lub podeszłym wieku. Statystycznie to te grupy powodują najwięcej kolizji i wypadków na drogach. Przed wypożyczeniem pojazdu, warto go dokładnie sprawdzić i opisać w umowie ewentualne uszkodzenia. To klient jest bowiem odpowiedzialny za rysy, wgniecenia czy uszkodzenia wnętrza pojazdu. W umowie mogą być również zawarte zapisy o tym, jaki ma być poziom paliwa oddawanego auta czy o limicie kilometrów, które można pokonać pojazdem.

Jakie są inne obostrzenia wypożyczalni?

W umowie zawieranej z wypożyczalnią pojazdów mogą się znajdować również inne zapisy. Często dotyczą one odpowiedzialności kierującego za zgubienie kluczyków, kołpaku czy kar związanych z użytkowaniem pojazdu niezgodnie z warunkami umowy. Podczas wypożyczania auta od klienta pobierana jest kaucja zwrotna właśnie na wypadek tego typu sytuacji – należy więc pamiętać o posiadaniu gotówki lub odpowiedniej sumy na karcie kredytowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Odzyskanie prowizji bankowej – jak to zrobić?
Odzyskanie prowizji bankowej – jak to zrobić?
Szacuje się, że w naszym kraju mieszka nawet 15 milionów kredytobiorców. Mogą oni zgodnie z obowiązującym prawem starać się o […]
Polecamy