Lepszy leasing czy kredyt na auto?

Lepszy leasing czy kredyt na auto?

Wiele przedsiębiorstw decyduje się na wzięcie samochodu w leasing, co pozwala im zmniejszyć koszty i zabiera mniej czasu niż kredyt. Oprócz tego zdolność kredytowa badana jest na podstawie wewnętrznych kryteriów firmy oferującej leasing, co może być dodatkową zaletą. Cały czas jednak bardzo popularne są specjalne kredyty samochodowe. Czy lepiej zdecydować się na leasing, czy może zostać przy kredytach?

Kredyt na samochód

Właściciel firmy, który rozważa kupno samochodu dla swojego przedsiębiorstwa, może wziąć pod uwagę kredyt na samochód, jednak musi przy tym liczy się, że procedura prowadząca do jego uzyskania będzie dość skomplikowana, a bank rygorystycznie będzie oceniał zdolność kredytową firmy. Nieco łatwiejsze jest skorzystanie z kredytu oferowanego przez markę samochodu, którą chcemy w ten sposób kupić. Jeśli interesuje nas Skoda kredyt na auto możemy uzyskać jako firma i klienci indywidualni.

Leasing na nowy i używany samochód

Inne są oferty leasingu dla nowych, a inne dla używanych samochodów. Jak wygląda to w praktyce? Jeśli przyjrzymy się ofertom dostępnym na rynku, okaże się, że w większości instytucji leasingowych nie są pobierane opłaty manipulacyjne, co jest dużym plusem. Spore różnice występują za to w wartości wykupu. Warto więc uważać na każdy z parametrów leasingu, ponieważ pozornie niskie raty nie oznaczają zawsze, że cała umowa będzie dla nas korzystna. Najlepiej będzie przeprowadzić długoterminową kalkulację kosztów leasingu i kredytu, co da nam dość miarodajny obraz sytuacji

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − dwanaście =