Na czym polegają licytacje komornicze?

Pieniądze i biznes
info-market
Na czym polegają licytacje komornicze?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Licytacje komornicze służą do sprzedaży mienia, które zostało przejęte przez wierzyciela. Stosuje się je także wtedy, gdy nie ma innego sposobu na odzyskanie długu.

W przypadku licytacji komorniczych wierzyciel lub prawnik wierzyciela zaprasza zainteresowane strony do składania ofert na daną nieruchomość. Następnie licytator przeprowadza aukcję i sprzedaje nieruchomość oferentowi, który złożył najwyższą ofertę. W celu odzyskania zaległej należności, często przeprowadza są licytacje komornicze Tarnobrzeg, jak i wiele większych lub mniejszych miast zamieszcza obwieszczenia na ich temat i czy są one realizowane w aktualnym czasie.

Kupujący musi natychmiast zapłacić za nieruchomość, a jeśli tego nie zrobi, traci również swoje pieniądze.

Sprzedaż mienia, w celu odzyskania długu

Wierzyciel ma kilka możliwości, jeśli chodzi o sprzedaż towarów należących do dłużnika.

Jedną z nich jest sprzedaż we własnym imieniu – jest to tzw. sprzedaż „bez asysty”. W takim przypadku należy skontaktować się z lokalnym biurem komorniczym i zapytać, czy organizuje ono aukcje nieruchomości. Możesz także skontaktować się bezpośrednio z organizatorem aukcji i sprawdzić, czy jest skłonny sprzedać Twoje mienie bez żadnych opłat.

Pozwól, by komornik zajął się sprzedażą – jest to tzw. sprzedaż „wspomagana”, w której osoba trzecia zajmuje się całym procesem za Ciebie. Oznacza to, że zajmie się ona wszystkim, od ogłoszenia sprzedaży po zorganizowanie płatności po jej zakończeniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakim celu wykonuje się zbrojenia budynku?
W jakim celu wykonuje się zbrojenia budynku?
Podstawowym materiałem wykorzystywanym do wznoszenia budynków mieszkalnych oraz użytkowych jest beton. Charakteryzuje się on całkiem sporą kruchością, dlatego wymaga zawsze […]
Polecamy