Przewożenie małych dzieci – jakie opcje mamy do wyboru?

Przewożenie małych dzieci - jakie opcje mamy do wyboru?

Kiedy zabieramy nasze dziecko gdzieś dalej, oczywistym pomysłem na jego bezpieczny transport, jest fotelik samochodowy. Pamiętajmy jednak, że dziecko to też mały  człowiek, któremu może być niewygodnie, jak nam. Foteliki dla dzieci powinny być dobrze dopasowane, odpowiadać wadze dziecka. Możemy wybrać też fotel przystosowany do jazdy tyłem lub przodem (pierwsza opcja jest z reguły bezpieczniejsza). Ważny jest też jego prawidłowy montaż. Część samochodów posiada system isofix, dzięki któremu montaż jest szybki i solidny, a my nie musimy się bawić w przypinanie pasami.

Rower czy samochód – czym bezpiecznie wybrać się z dzieckiem na wycieczkę?

Korzystanie z dzieckiem ze świeżego powietrza, o ile nie jest za zimno, zawsze jest świetnym pomysłem. Przejażdżka rowerowa będzie świetną alternatywą dla zwykłego spaceru i zapewni dziecku atrakcje. Dla naszego zdrowia świeże powietrze połączone z aktywnością fizyczną, również zapewnią zbawienne rezultaty. Tak jak i foteliki samochodowe, foteliki na rower dla dziecka zapewniają komfort i bezpieczeństwo podróży.

Również w tym przypadku należy kierować się wagą dziecka i przystosować do niej fotelik. Dzisiejsze foteliki rowerowe są w pełni bezpieczne i ani trochę nie odbiegają od tych samochodowych. Bardzo bezpieczny wariant posiadający, aż pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa znajdziemy tu https://www.fotelikiabc.pl/fotelik-rowerowy-polisport-guppy-mini-ffs-szaro-srebrny.html.

To czy wybierzemy się z dzieckiem na rower, czy na dłuższą wycieczkę samochodem, zależy od nas. I to od nas, zależy czy dziecko będzie siedziało w dobrze dopasowanym  foteliku, dobrze przypięte. Jeśli te warunki zostaną spełnione, każda podróż będzie w pełni udana i bezpieczna.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − siedem =