Rodzaje podłóg – który z nich najlepiej sprawdzi się w nowym domu?

Rodzaje podłóg - który z nich najlepiej sprawdzi się w nowym domu?

Jednym z najważniejszych elementów wykończenia mieszkania oraz domu jest podłoga. Zazwyczaj dostosowujemy ją do rodzaju pomieszczeń oraz różnych czynników zmiennych, zależnych od stylu życia danej rodziny, jednak zawsze chcemy, by podłoże pod naszymi stopami było efektowne i trwałe. Pamiętajmy, by nie oszczędzać za bardzo na pokryciach tego typu. Bardzo tanie panele lub niedopracowane deski drewniane w okazyjnej cenie mogą nadawać się do wymiany po bardzo krótkim czasie użytkowania. Kupując podłogę, musimy wziąć pod wzgląd także natężenie eksploatacji w konkretnym miejscu domu, możliwość pojawienia się wilgoci, jak również narażenie na brud. W korytarzu będzie to błoto, a w kuchni trudny do usunięcia z dębu lub brzozy tłuszcz. 

Drewno, czy laminat – co będzie lepsze

To, na jaki rodzaj pokrycia się zdecydujemy, zależy od wyżej wymienionych czynników, jak również od naszego budżetu. Najtańszy będzie laminat, czyli panele. Wyższe klasy tego typu produktów są bardzo odporne na uszkodzenia oraz wilgoć, a wyglądem przypominają naturalne drewno. Ponadto panele doskonale sprawdzają się w ogrzewaniu podłogowym, na którym nie ułożymy litych desek. Chcąc zainwestować w drewno, w takim przypadku będziemy musieli wybrać deskę klejoną warstwowo, a to niestety ogranicza nasze możliwości renowacji w przyszłości. Ostateczny wybór najlepiej podjąć w sklepie. Szeroką ofertę paneli i desek znajdziemy w galerii sprzedającej polskie meble, o której nieco więcej przeczytamy pod adresem https://polskiemeble.com.pl/partnerzy/podlogi. Zakupy w takim miejscu są gwarancją sukcesu. 

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 5 =