W co warto wyposażyć swoją klimatyzację?

Ogród i dom
info-market
W co warto wyposażyć swoją klimatyzację?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klimatyzacja ścienna to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, którym w okresie letnim doskwiera zbyt wysoka temperatura czy wilgotność powietrza. Po zamontowaniu takiego systemu powinniśmy koniecznie rozważyć zakup dodatkowych akcesoriów. Zwiększą one bowiem w ogromnym stopniu komfort użytkowania sprzętu, a niektóre znacznie zminimalizują ryzyko niepożądanych awarii. W pierwszej kolejności warto zaopatrzyć się w funkcjonalną pompkę skroplin i umieścić ją w korytku osłonowym albo suficie podwieszanym.

Pamiętajmy o pilocie

Wspomniana we wstępie pompka do klimatyzacji to kompaktowe urządzenie zasilane prądem o wartości 230 V i pobierające maksymalnie 20 Watów na dobę. Jego zadanie polega na efektywnym odprowadzaniu wilgoci w formie skroplin, co przede wszystkim zapobiega kosztownym usterkom systemu. Poza tym eliminuje problem wydzielania brzydkiego aromatu, powstawania na ścianach groźnych grzybów i pleśni oraz przypadkowego zalania danego pomieszczenia. Najlepiej sprawdzi się pompka jednoczęściowa zapewniająca spory przepływ wody – do 18 l/h.

Drugie pożądane akcesorium to bez wątpienia pilot umożliwiający automatyczne sterowanie najważniejszymi funkcjami, czyli chłodzeniem, grzaniem, regulacją temperatury i poziomem nawiewu. Sprzęt ten musi być oczywiście kompatybilny z modelem klimatyzacji i oferować łatwą konfigurację. Oto pozostałe godne polecenia elementy:

  • wspornik montażowy stabilizujący jednostkę główną
  • filtr HEPA wychwytujący nawet najdrobniejsze, mikroskopijne zanieczyszczenia
  • adapter okienny ułatwiający mocowanie rur
  • kontroler szczelności całego układu
  • podkładka antywibracyjna obniżająca emitowany hałas

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Z czego powinny być wykonane moskitiery?
Z czego powinny być wykonane moskitiery?
Wraz z nadejściem ciepłych dni pojawiają się również setki uciążliwych owadów w postaci komarów, meszek i much. Aby skutecznie zagrodzić […]
Polecamy