Co wstawić do małej łazienki?

Co wstawić do małej łazienki?

Nie zawsze dysponujemy dużym metrażem poszczególnych pomieszczeń. Zdarza się, że stajemy przed nie lada wyzwaniem, np. w trakcie urządzania niewielkiej łazienki. Z małymi dodatkami takimi jak dozowniki do mydła, czy też kuferek na kosmetyki, raczej nie będzie problemu. Ic duży wybór jest dostępny w wielu sklepach, takich jak https://elazienki.pl/k/akcesoria-lazienkowe/dozowniki-do-mydla/. Co jednak z pozostałym wyposażeniem? Na co postawić, mając niewielką powierzchnię do dyspozycji, jednocześnie chcąc urządzić funkcjonalną i wygodną łazienkę?

Małe nie znaczy gorsze

Niewielkie pomieszczenie zaaranżowane z pomysłem, może być niezwykle wygodne w użytkowaniu. Wyposażenie łazienek bezwzględnie musi obejmować toaletę, prysznic lub wannę i umywalkę. Mając do wykorzystania niewielki metraż, warto postawić na stosunkowo niewielką umywalkę, najlepiej połączoną z szafką, w której będziemy mogli przechowywać np. ręczniki. Znajdźmy rozwiązanie dotyczące prysznica, który będzie zajmował jak najmniej przestrzeni. Świetnie sprawdzi się np. brak typowego brodzika, tylko prysznic usytuowany w niewielkiej wnęce, koniecznie oddzielonej od reszty łazienki za pomocą szklanych, przesuwanych drzwi.

Dodajmy do tego wiszące szafki, które pomogą wykorzystać metraż, nadając mu funkcjonalności. Jeżeli mamy możliwość, pralkę umieśćmy w oddzielnym pomieszczeniu. Wówczas również kosz na brudne ubrania będziemy w stanie mieć poza łazienką. W pomieszczeniu o niewielkim metrażu unikajmy otwartych półek – będą sprawiały wrażenie zagraconej przestrzeni. Świetnie sprawdzi się za to np. niewielka komoda z szufladami, która pomoże nam z organizacją kosmetyków, środków czystości i innych niezbędnych nam akcesoriów.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 − 2 =