Książki, broszury, plakaty i wszelkie publikacje, aby cieszyły się zainteresowaniem odbiorców, muszą być nie tylko wartościowe merytorycznie, ale również właściwie przygotowane technicznie oraz poligraficzne. Wydaje się to oczywiste, jednak warto o tym przypominać oraz wskazywać na możliwości, jakie w tym zakresie stwarza komputerowa obróbka materiałów przeznaczonych do druku. Zobaczmy, jakie są jej zalety.
Obecnie nie sposób wyobrazić sobie profesjonalnie przygotowanego druku bez bazy, jaką jest Desktop Publishing, czyli kompleksowy proces projektowania, składu, łamania, korekty, redakcji i ustalenia szczegółów typograficznych publikacji. Jest to twórcza obróbka autorskich materiałów, w celu nadania im optymalnej formy, także estetycznej. Grafik, który zajmuje się wykonywaniem tej pracy, musi bowiem nie tylko właściwie zaplanować układ tekstu i ilustracji na stronicach, dobrać czcionki, wziąć pod uwagę marginalia i komentarze redaktorskie, ale również zaprojektować tonację kolorystyczną wydruku, styl ewentualnych okładek lub dodatkowych ornamentów, np. takich jak tłoczenia.
Specjalista przygotowujący publikację jest odpowiedzialny także za dobór tak specyficznych detali, jak rodzaj papieru lub podłoża drukarskiego, stopień kolorystycznego nasycenia farby, a nawet typ maszyny poligraficznej, na której praca ma zostać wydrukowana. Wszystko to ma służyć osiągnięciu najlepszego możliwego efektu i obudowania merytoryki szatą, na jaką zasługuje. Bogatą ofertę tego rodzaju usług można znaleźć na stronie internetowej: https://www.4font.pl/oferujemy/dtp-prepress/.