Włosy są bardzo ważne w kontekście całego wizerunku, więc do ich pielęgnacji, przykłada się sporo uwagi. Nawet najlepsza fryzura może jednak stracić na wartości, gdy pojawią się rozdwojone końcówki. To częsty problem, spotykany zwykle przy długich włosach, choć może się przytrafić w różnych przypadkach. Co wtedy robić i jak temu zapobiegać?
Rozdwojonych końcówek nie można już scalić, więc jedynym wyjściem jest podcięcie tej części włosów, które uległy zniszczeniu. W tym celu można udać się do salonu lub zaopatrzyć się w nożyczki fryzjerskie i dokonać skrócenia na własną rękę. Wystarczy wtedy ściąć same zwieńczenia, więc nie zachodzi konieczność diametralnej zmiany długości włosów. By uniknąć takich problemów w przyszłości, warto trzymać się pewnych praktyk, dzięki którym fryzura nie będzie ulegała zniszczeniom. Z pewnością należy ograniczać wykorzystywanie prostownicy i lokówki, które naruszają strukturę włosa. Dobrze jest też delikatnie suszyć głowę, bez nadmiernego przystawiania do niej suszarki. Mokre włosy są z kolei bardzo podatne na uszkodzenia, więc przed pójściem spać powinno się je wysuszyć lub związać w kok bądź warkocz.
Pojawiające się problemy z rozdwojonymi końcówkami, są sygnałem o konieczności zmiany kosmetyków pielęgnacyjnych. Z pewnością należy pomyśleć nad szamponami fryzjerskimi, które będą delikatniejsze i pomogą odbudować zniszczone włosy. Oprócz tego do dbania o fryzurę przydadzą się specjalne odżywki i serum, dzięki którym zostanie ona otulona cienką warstwą ochronną. Do zabezpieczenia samych końców, doskonale sprawdzą się również różne oleje (choćby arganowy czy kokosowy), które można wcierać w wilgotne jeszcze końcówki, po zakończonym myciu włosów.