Jak zapewnić niemowlakami komfort cieplny?

Jak zapewnić niemowlakami komfort cieplny?

Co na chłodniejsze dni dla niemowlaka?

Zbliżająca się jesień sprawia, że wyjmujemy z szafy cieplejsze rzeczy, a szaliki i czapki powoli zaczynają być codziennym elementem naszego stroju. Temperatury nie rozpieszczają nas również w domach, więc co zrobić aby nasze maluszki nie zmarzły oczekując na sezon grzewczy?

Przede wszystkim zadbajmy o odpowiedni strój naszego dziecka. Doskonale sprawdzą się tu body z dłuższym rękawkiem, uzupełnione w razie potrzeby kaftanikiem. Na dół zakładajmy miękkie, ciepłe spodnie i bawełniane skarpetki. W każdym domu powinien też znaleźć się cieplutki i miękki kocyk. Można nim szybko przykryć niemowlaka w łóżeczku czy kołysce, a gdy zrobi się już zbyt ciepło odkryć go w całości lub części.

Jeśli zadbamy o odpowiedni wybór wzoru i koloru kocyka, będzie on, oprócz walorów użytkowych stanowić stylowy dodatek. Dla najmłodszych użytkowników dobrym pomysłem będzie zakup becików zwanych otulaczami niemowlęcymi. Ich przewaga nad kocykiem wynika ze sposobu otulania dziecka – prawidłowo założony sprawi, że nawet najbardziej ruchliwe dziecko się nie rozkryje.

Największe wyzwanie w okresie mniejszych temperatur stanowi kąpiel niemowlaka. Maluch wyjęty z ciepłej wody do zimnego otoczenia potrafi głośno wyrażać swoje niezadowolenie. Przy zbyt dużym szoku termicznym łatwo też o przeziębienie. Z pomocą przyjdzie tu podgrzanie na kaloryferze lub suszarką ubranka, które maluch założy po wyjściu z wanny. Nie możemy oczywiście zapomnieć o ręczniku kąpielowym dla niemowlaka. Dobrej jakości oraz chłonny i miękki, szybko otuli niemowlaka i zapewni mu przyjemne ciepło.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − piętnaście =