Kot – czy można go szkolić?

Sposób życia i styl
info-market
Kot – czy można go szkolić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Koty są najlepszym przyjacielem człowieka od tysięcy lat. Udomowiono je już w starożytnym Egipcie, kiedy to po raz pierwszy zostały oswojone przez człowieka.

Koty są niesamowitymi zwierzętami domowymi, mogą cię rozśmieszyć, nauczyć cię rzeczy i zaoferować wiele towarzystwa. Są również bardzo inteligentne i łatwe do wyszkolenia.

Można je wyszkolić, aby robić sztuczki, a nawet chodzić na smyczy. Nauczą się również korzystać z kuwety dla swoich potrzeb toaletowych, więc nie musisz po nich sprzątać!

Kiedy można zacząć szkolenie?

Koty mogą być szkolone już od szóstego tygodnia życia. Szkolenie najlepiej przeprowadzać przy użyciu pozytywnych wzmocnień, ale podczas szkolenia kota ważne jest, abyś rozumiał jego język ciała, abyś wiedział, kiedy może stać się agresywny lub defensywny.

Jakie przyniesie to korzyści?

Szkolenie kota oznacza, że będzie on chętniej przychodził na zawołanie i rzadziej uciekał, gdy podejdzie do niego ktoś nieznany. Dobrze wyszkolony kot będzie również mniej skłonny do drapania lub gryzienia osób, które próbują go podnieść, co chroni zarówno właściciela, jak i zwierzę!

Szkolenie kota oznacza również, że jest mniej prawdopodobne, że będzie on niszczył meble lub inne przedmioty domowe, takie jak zasłony czy dywany. Koty są z natury łowcami, więc jeśli są pozostawione bez stymulacji, mogą zacząć polować na małe zwierzęta, takie jak myszy w domu, może to spowodować poważne szkody, jeśli pozostawione bez kontroli!

Jeśli chcesz stać się posiadaczem takiego zwierzaka, to sprawdź stronę: https://schronisko.com/zwierzeta/koty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gdzie warto jechać na narty, za granicę?
Gdzie warto jechać na narty, za granicę?
Okres ferii świątecznych czy zimowych to czas, w którym wielu z nas pakuje walizki i plecaki i wyjeżdża na narty. […]
Polecamy