Odrestaurowanie kamienicy – jak stworzyć niebanalną elewację budynku?

Sposób życia i styl
info-market
Odrestaurowanie kamienicy – jak stworzyć niebanalną elewację budynku?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Elewacja jest swego rodzaju wizytówką każdego budynku. To na nią w pierwszej kolejności zwraca się uwagę. Budynki liczące sobie wiele lat – a w szczególności kamienice – bardzo często potrzebują renowacji, która ma na celu odmienić jej wygląd i sprawić, że stanie się ona atrakcyjniejsza. 

Pomysły na stworzenie niebanalnej elewacji kamienicy

Przed przystąpieniem do prac, konieczne jest przeprowadzenie dokładnych i szczegółowych oględzin kamienicy, aby ocenić w jakim stanie się ona znajduje. Pomoże to też w dobraniu odpowiednich metod działania. W przypadku zabytkowych kamienic bardzo ważne jest zachowanie jej elementów dekoracyjnych, takich jak m.in gzymsy, które mogą mieć wartość historyczną. Prace renowacyjne warto rozpocząć od usunięcia starego tynku czy powstałych zabrudzeń, a także wypełnienia ubytków. Niekiedy pod warstwami starego tynku oraz farby można odkryć ciekawe dekoracje, które powinny zostać odpowiednio wyeksponowane. Nowa elewacja kamienicy powinna pasować do jej stylu oraz wszystkich elementów, które się na niej znajdują. Świetnym pomysłem jest sztukateria elewacyjna, którą można ozdobić okna oraz drzwi. Podkreśli ona wyjątkowy i niepowtarzalny charakter budynku. Jeśli konieczne jest przeprowadzenie wymiany stolarki okiennej oraz drzwiowej warto postawić na elementy wykonane z drewna, gdyż swoim wyglądem będą idealnie współgrały z elewacją oraz całą fasadą budynku. Właściwie przeprowadzona renowacja kamienicy sprawi, że będzie ona idealnym połączeniem nowoczesności z ponadczasową klasyką. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak przechowywać żywność w restauracji
Jak przechowywać żywność w restauracji
Odpowiednie przechowywanie żywności w restauracji to klucz do sukcesu każdego restauratora. Chcąc zagwarantować najwyższą jakość serwowanych potraw, należy zadbać o […]
Polecamy