Prawo rodzinne – z czym wiąże się rozwód?

Prawo rodzinne -  z czym wiąże się rozwód?

Rozwód nigdy nie należy do łatwych spraw. Przede wszystkim wiąże się z nerwami, stresem i trudnymi decyzjami. W przypadku gdy małżeństwo posiada dzieci, wiele spraw dodatkowo się komplikuje, bo trzeba umiejętnie podzielić się opieką nad nimi. Z rozwodem wiąże się jeszcze wiele innych zagadnień, które przedstawimy Państwu przy pomocy poniższego artykułu.

Jakie zagadnienia obejmuje prawo rodzinne?

Prawo rodzinne w przypadku małżeństw obejmuje takie zagadnienia jak opieka nad dziećmi. Ponadto nie da się pominąć czynników finansowych, jak wysokość alimentów, tzw. intercyzy oraz podziału majątku. W przypadku tego typu spraw nieodzowna będzie pomoc adwokata, który pozwoli nam przejść przez tę trudną procedurę. Jego wsparcie może okazać się dla nas motywacją.

Jakie są efekty rozwodu?

Przede wszystkim ustala się przyczynę rozpadu pożycia małżeńskiego i winę któregoś z małżonków. Efektem rozwodu jest ustalenie z którym z rodziców dziecko będzie mieszkało po rozwodzie oraz jaka będzie częstotliwość kontaktów drugiego rodzica z dzieckiem oraz już wspomniane wyżej alimenty.

Podział majątku często bywa jedną kością niezgody pomiędzy małżonkami. Gdy chodzi o pieniądze czy dobra materialne, małżonkowie potrafią nie mieć skrupułów; nierzadko pojawiają się zagadnienia dotyczące wielkości majątku oraz problemy dotyczące rozliczenia długów (o ile takowe są).

Gdy dążymy do rozwodu, absolutnie koniecznym jest posiadanie adwokata, który pomoże nam załatwić wszelkie formalności oraz sprawi, że rozprawa zakończy się jak najszybciej.

Po więcej zagadnień dotyczących rozwodów oraz prawa rodzinnego zachęcamy odwiedzić stronę internetową: https://konsorcjumadwokatow.com/sprawy-rodzinne/.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − 14 =