Sposoby na oczyszczenie powietrza w domu

Ogród i dom
info-market
Sposoby na oczyszczenie powietrza w domu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakość powietrza w naszych domach pozostawia wiele do życzenia. Często znajduje się w nim nie tylko kurz, ale również szereg szkodliwych bakterii, drobnoustrojów i pleśni bardzo negatywnie oddziałujących na ludzkie zdrowie. Z tego względu należy zastosować kilka skutecznych sposobów na oczyszczenie powietrza we wnętrzach. Jednym z nich jest bez wątpienia zamontowanie porządnej wentylacji mechanicznej z rekuperacją, która zapewni nam dodatkowe ciepło w okresie zimowym.

Bez nowoczesnego sprzętu ani rusz

Oprócz wentylacji ściennej, warto również posiadać w domu przynajmniej jeden wentylator podłogowy bądź biurkowy o kompaktowej budowie. Sprawdzi się on doskonale w trakcie największych upałów, gdyż efektywnie ochłodzi skórę, a jednocześnie obniży wilgotność powietrza w danym miejscu. Wyjątkowo funkcjonalny model znajdziemy w tym konkretnym sklepie internetowym: https://twojklimat.pl/wentylatory-domowe.html.

Kolejne urządzenie to pionowy oczyszczacz powietrza o wysokim stopniu filtracji (system HEPA). Wybierzmy egzemplarz pracujący stosunkowo cicho, tak aby nie utrudniał nam wykonywania codziennych czynności (spanie, oglądanie telewizji itp.). Ciekawym sposobem jest ponadto postawienie w różnych pomieszczeniach doniczek z roślinami, które naturalnie są predestynowane do wyłapywania wszelkich nieczystości z otoczenia. Zaliczamy do nich m.in. paproć, daktylowca niskiego, gerberę, zielistkę ora chamedorę. Jeszcze inne wartościowe metody to powstrzymanie się od palenia papierosów wewnątrz domu, systematyczne sprzątanie powierzchni płaskich i ograniczenie używania silnych detergentów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Maszyny piekarnicze – jakie urządzenia możemy do nich zaliczyć?
Maszyny piekarnicze – jakie urządzenia możemy do nich zaliczyć?
Maszyny do pieczenia mogą być używane do wielu różnych rodzajów przygotowania żywności, w tym gotowania placków i ciast. Wiele osób […]
Polecamy