Transport towarów do Kazachstanu – jak pokonać to wyzwanie?

Pieniądze i biznes
info-market
Transport towarów do Kazachstanu – jak pokonać to wyzwanie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kazachstan jest państwem, które oddalone od jest od Polski o około 4-5 tys. kilometrów. Eksportuje się z niego przede wszystkim minerały naturalne, owoce, warzywa oraz inne produkty pochodzenia roślinnego. Do Kazachstanu importuje się natomiast przede wszystkim towary mechaniczne oraz elektryczne, których produkcja na miejscu jest znikoma. Na terenie tego kraju występuje także duże zapotrzebowanie na samochody osobowe i ciężarowe oraz na produkty pochodzenia chemicznego.

Z czym wiąże się transport towarów do Kazachstanu?

Głównym wyzwaniem związanym z transportem różnego rodzaju towarów do Kazachstanu jest przede wszystkim duża odległość oraz bardzo słaba jakość dróg w tym kraju. Państwo to nie ma dostępu do morza, dlatego dostawy produktów mogą odbywać się głównie drogą lądową. Niektóre firmy decydują się także na transport towarów drogą kolejową oraz lotniczą, ale są one zdecydowanie rzadziej wykorzystywane, głównie ze względu na wysokie koszty transportu oraz fakt, że w Kazachstanie występują inne tory, niż w europie. Z tego powodu konieczne jest wykorzystanie transportu multimodalnego polegającego na dowiezieniu towarów do krajów na wschodzie, które posiadają dostęp do szerokich torów i tam przeładowanie ich na kontenery, na których wyruszą w podróż bezpośrednio do Kazachstanu. Jest to jednak bardzo czasochłonny proces, który generuje dodatkowe koszty.

Najlepszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest korzystanie z transportu drogowego. Firmy organizujące transport do Kazachstanu dysponują samochodami umożliwiającymi przewożenie każdego rodzaju towaru, także materiałów niebezpiecznych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Akcesoria do manicure hybrydowego
Akcesoria do manicure hybrydowego
Zadbane dłonie są naszą wizytówką. W trosce o piękne paznokcie nie można zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji. Manicure hybrydowy jest coraz […]
Polecamy