Co trzeba zrobić zanim przystąpi się do treningu z elektrostymulacją mięśni?

Zdrowie i dieta
info-market
Co trzeba zrobić zanim przystąpi się do treningu z elektrostymulacją mięśni?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z roku na rok na popularności zyskuje trening polegający na elektrostymulacji mięśni, czyli w skrócie EMS. Wynika to z faktu, że jest to niezwykle efektywna metoda budowania masy mięśniowej oraz zrzucania zbędnej tkanki tłuszczowej. Najlepiej ćwiczyć w ten sposób pod okiem doświadczonego trenera personalnego, bo wówczas rezultaty są jeszcze bardziej satysfakcjonujące. Jeśli interesuje nas skuteczny trening EMS Warszawa to miasto, w którym działa wiele gabinetów i sal fitness posiadających go w swojej ofercie. 

Analiza składu ciała to absolutna podstawa

Trening EMS polega na tym, że dana osoba zakłada kombinezon wyposażony w elektrody, które emitują impulsy oddziałujące bezpośrednio na mięśnie (wysyłane są one przez konsolę). Skutkuje to ich skurczem, co przekłada się na zwiększenie objętości i wzmocnienie siły. Ogromną zaletą tej metody jest minimalna ilość czasu wymaganego na odbycie jednostki treningowej – zaledwie pół godziny daje efekty porównywalne do tych, jakie można osiągnąć podczas intensywnego, dwugodzinnego wysiłku na siłowni czy w sali fitness. Przed przystąpieniem do treningu trzeba jednak zawsze w odpowiedni sposób się przygotować. Kluczowa jest analiza składu ciała, opierająca się na zbadaniu zawartości i umiejscowienia tkanki tłuszczowej na ciele z użyciem specjalistycznego urządzenia pomiarowego. Dodatkowo zazwyczaj konieczne jest określenie wskaźnika BMI, a także przeprowadzenie szczegółowej rozmowy z trenerem personalnym, podczas której zadaje on pytania dotyczące aktualnej kondycji fizycznej, stanu zdrowia i najważniejszych celów treningowych. Dzięki temu możliwe jest ustalenie częstotliwości sesji oraz czasu ich trwania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Z jakich usług skorzystać, aby przesłać bezpiecznie paczkę za granicę?
Z jakich usług skorzystać, aby przesłać bezpiecznie paczkę za granicę?
Wysyłanie paczek to obecnie najbardziej sprawdzony sposób na transport towarów. Sprawdza się zarówno wśród osób prywatnych, jak i w przypadku […]
Polecamy