Dlaczego czipowanie psów jest tak ważne?

Sposób życia i styl
info-market
Dlaczego czipowanie psów jest tak ważne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W Polsce aktualnie nie ma obowiązku czipowania swoich zwierząt domowych. Jest to jednak bardzo dobry zwyczaj, który niesie ze sobą określone wartości. Z reguły w schroniskach występują jednak wyłącznie, zwierzęta które posiadają chip, gdyż zwiększa to ich bezpieczeństwo oraz jest bardzo wygodną procedurą pozwalającą odnaleźć psa na przykład sytuacji jego zniknięcia. Na procedurę wszczepienia chipu decydują się również profesjonalni hodowcy przed wydaniem zwierząt do nowych domów lub konieczność założenia chipa w określonym czasie jest jedną z wytycznych dostępnych w umowie dla nowych właścicieli. Na temat chipowania psów wypowiada się między innymi poznańskie schronisko dla zwierząt, a więcej na temat tej procedury można poczytać m.in. na poszczególnej stronie internetowej https://schronisko.com/poznan-dla-zwierzat/.

Zalety posiadania chipa przez psy

Wszczepienie pod skórę chipu nie jest skomplikowaną procedurą oraz nie jest ona bolesna dla czworonogów. Przyczynia się ona do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa psa w przypadku jego zgubienia (na przykład po zerwaniu smyczy) oraz w przypadku kradzieży. Bardzo ważnym elementem jest również rejestracja chipu w określonej bazie – wtedy bowiem do numeru chipa zostaje przypisany właściciel danego psa oraz dane kontaktowe. Dzięki temu każdy pies, który posiada zarejestrowany chip ma szansę na powrót do właściciela – po znalezieniu psa praktykuje się bowiem sprawdzenie na podstawie numeru chipu (na przykład u weterynarza) skąd pochodzi oraz kto jest jego właścicielem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak długo trwają sprawy rozwodowe?
Jak długo trwają sprawy rozwodowe?
Długość sprawy rozwodowej będzie zależała od złożoności kwestii z nią związanych. Strony mogą nie dojść do porozumienia we wszystkich kwestiach, […]
Polecamy