Dlaczego warto mieć zbiornik na deszczówkę?

Ogród i dom
info-market
Dlaczego warto mieć zbiornik na deszczówkę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W czasie opadów deszczu ogromne ilości wody trafiają na nasze dachy, a następnie poprzez rynny są odprowadzane zarówno do gleby, jak i kanalizacji. Jeśli należymy do osób oszczędnych, powinniśmy pomyśleć o ich skierowaniu do specjalnego zbiornika, ponieważ rozwiązanie to przynosi w zasadzie same korzyści. Zwłaszcza że żyjemy w czasach, gdy dla wielu ludzi dostęp do słodkiej wody jest niezmiernie utrudniony. Na http://www.eko-lux.com/ dostępne są różne pojemności takich zbiorników, które można dostosować do swoich potrzeb.

Rozwiązanie nie tylko ekonomiczne, ale też ekologiczne

Główną zaletą posiadania zbiornika na deszczówkę jest oczywiście aspekt ekonomiczny – w ostatnich latach woda znacznie bowiem podrożała i nic nie wskazuje na to, że ta sytuacja ulegnie zmianie. Wręcz przeciwnie, można zaobserwować tendencję wzrostową cen. Z tego względu wiele osób stara się ją racjonalnie użytkować.

Opłacalność omawianego produktu zależy w dużej mierze od skali opadów i naszego zapotrzebowania na wodę – w większości przypadków jesteśmy jednak w stanie pozyskać w skali roku około 160 m3 wody opadowej, z której następnie można swobodnie korzystać w ogrodzie lub na działce. Średnio posiadacze zbiornika na deszczówkę 10000l oszczędzają od 500 do 1000 złotych rocznie, co jest z pewnością realną korzyścią finansową, zwłaszcza dla osób niewiele zarabiających.

Inne zalety korzystania z omawianego rozwiązania to:
– uniezależnienie się od wszelkich ograniczeń w dostępie do wody (np. w trakcie upałów i suszy)
– woda deszczowa jest miękka, więc idealnie nadaje się do podlewania kwiatów czy mycia samochodu (znacznie lepiej niż kranówka)
– pozyskując wodę z natury, przyczyniamy się do ochrony środowiska
– zbiornik posłuży jako bufor, który znacznie zmniejszy ryzyko zalania piwnicy np. w razie dużej ulewy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jaki sposób zmienić swoje nawyki żywieniowe?
W jaki sposób zmienić swoje nawyki żywieniowe?
Nawyki żywieniowe mają bardzo wysoki wpływ na zdrowie, samopoczucie oraz wygląd. Tym samym bardzo ważnym aspektem jest dbanie o swoją […]
Polecamy