Jakie akcesoria dadzą możliwość regularnego spożywania wody filtrowanej?

Jakie akcesoria dadzą możliwość regularnego spożywania wody filtrowanej?

Woda jest najważniejszym płynem, który powinniśmy dostarczać naszemu organizmowi każdego dnia. Regularne picie odpowiedniej ilości wody nawadnia organizm i wszystkie narządy, które się w nim znajdują. Dodatkowo pozytywnie wpływa na naszą skórę i zapobiega zatrzymywaniu się wody w organizmie, co z kolei wspomaga proces odchudzania. Jednak woda prosto z kranu nie zawsze jest smaczna, a ta butelkowana przyczynia się do produkcji dużej ilości plastiku. Rozwiązaniem, które cieszy się coraz większą popularnością, są dzbanki filtrujące. Czy opłaca się kupić taki produkt? Jak z niego korzystać, by cieszyć się czystą wodą do picia?

Dlaczego warto pić filtrowaną wodę?

Woda filtrowana w domowych dzbankach jest nie tylko smaczna, ale także zdrowa. Dzięki specjalnym wkładom, które zmienia się mniej więcej co miesiąc, pozbywamy się z niej nadmiaru niebezpiecznych metali, takich jak miedź czy ołów. Dodatkowo woda staje się bardziej miękka, co z kolei zapobiega powstawaniu niehigienicznego kamienia w czajnikach, garnkach oraz szklankach. W składzie specjalnych wkładów filtrujących znajduje się także węgiel aktywny, który zatrzymuje chlor oraz pozbywa się zanieczyszczeń negatywnie wpływających na nasze zdrowie. Popularnym wyborem jest dzbanek filtrujący Brita, w którym zmieszczą się ponad dwa litry oczyszczonej i gotowej do spożycia wody. Zakup takiego produktu to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale także pozytywny wpływ na środowisko – szacuje się, że osoba, która rezygnuje z wody butelkowanej na rzecz tej filtrowanej, redukuje ilość produkowanego plastiku o około 15 kg rocznie. Zakup dzbanka filtrującego to także gwarancja wygody, ponieważ nie musimy nosić już ciężkich zgrzewek z wodą, a pojemnik ze świeżą wodą możemy mieć zawsze pod ręką. Dzbanki filtrujące firmy Brita dostępne są w różnych modelach, które cechują się odmienną pojemnością, sposobem napełniania czy wskaźnikiem wymiany wkładu. Jeżeli szukamy podręcznej wersji, którą możemy zabrać ze sobą w podróż, to w ofercie producenta znajdziemy też specjalne butelki z filtrem.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − dziesięć =