Odszkodowania po wypadkach – kiedy przysługują i jak je otrzymać?

Odszkodowania po wypadkach - kiedy przysługują i jak je otrzymać?

Każdy obywatel może korzystać z różnego rodzaju ubezpieczeń. Niektóre z nich są obowiązkowe, ale istnieją też świadczenia dobrowolne. Do tych drugich należy ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, które – jak sama nazwa wskazuje – chroni daną osobę finansowo w razie jakiegokolwiek groźnego zdarzenia. Zwykle chodzi jednak o wypadki komunikacyjne, ponieważ one zdarzają się zdecydowanie najczęściej. Nie zawsze wypłata należnego odszkodowania z tytułu ubezpieczenia jest jednak możliwa i należy o tym wiedzieć, że przysługuje tylko w konkretnych sytuacjach. Każdy ubezpieczony może jednak starać się o otrzymanie odszkodowania. Co warto wiedzieć na ten temat?

Kiedy można otrzymać odszkodowanie po wypadku?

Tak naprawdę to, kiedy odszkodowanie zostanie przyznane danej osobie, zależy od wielu czynników. W umowie z ubezpieczycielem mogą być bowiem zawarte kompletnie różne zapisy. Z reguły, ubezpieczony może otrzymać rekompensatę tylko wtedy, gdy nie był on sprawcą nieszczęśliwego wypadku, a jedynie jego ofiarą. Musi to oczywiście zostać należycie udowodnione, a wszelkie postępowania, na przykład te prowadzone przez policję, muszą zostać doprowadzone do końca. Nawet jeśli ubezpieczyciel odmówi wypłaty świadczenia, to każdy z nas może starać się o ponowne rozpatrzenie sprawy. Wówczas wystarczy zwrócić się po pomoc do profesjonalnego adwokata takiego jak ten, który dostępny jest za pośrednictwem witryny https://www.adwokat-figzal.pl/. Specjalista zajmie się całą sprawą. Pomoże ponownie wnioskować o uzyskanie odszkodowania i załatwi wszelkie niezbędne formalności, a także będzie reprezentantem ubezpieczonego.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × cztery =