Siłowniki hydrauliczne wykorzystywane są w bardzo wielu rozwiązaniach. Znajdziemy je w maszynach budowlanych, takich jak koparka albo spychacz. Są również obecne w ciągnikach rolniczych, gdzie służą możliwości podnoszenia i opuszczania np. pługów w trakcie prac polowych. Są wykorzystywane również w instalacjach hydrauliki siłowej, a więc między innymi w przedsiębiorstwach obrabiających materiały metalowe. Niestety siłownik nie jest urządzeniem wiecznym i po jakimś czasie zaczyna pracować gorzej. Sprawdzamy, co wtedy możemy zrobić.
Zazwyczaj dochodzi do awarii wewnętrznej, a więc takiej w której płyn nie wydobywa się na zewnątrz. Tłoczysko ma uszczelnienia, które zużywają się z każdym ruchem w cylindrze. Gdy ich zużycie jest już skrajnie duże, siłownik traci swoje właściwości i może nie być w stanie pracować wcale. W tym przypadku dobrym wyjściem jest regeneracja. Firmy, takie jak Hydrotop produkują zarówno nowe siłowniki, jak i zestawy naprawcze. W zestawie takim znajdziemy uszczelnienia, które po założeniu sprawią, że urządzenie będzie działać jak nowe.
Rzadziej występującym rodzajem awarii jest uszkodzenie uszczelnień zewnętrznych, co powoduje że płyn zaczyna wyciekać w widocznym miejscu. W tym przypadku urządzenie również będzie działać coraz słabiej, z uwagi na brak możliwości utrzymania ciśnienia wewnątrz cylindra. Dopóki ścianki nie są zniszczone, również tutaj można wykorzystać zestaw naprawczy i zregenerować siłownik. Jest to znacznie tańsze od zakupu nowego urządzenia.