W jakim celu wykonuje się zbrojenia budynku?

W jakim celu wykonuje się zbrojenia budynku?

Podstawowym materiałem wykorzystywanym do wznoszenia budynków mieszkalnych oraz użytkowych jest beton. Charakteryzuje się on całkiem sporą kruchością, dlatego wymaga zawsze konkretnego wzmocnienia w celu znacznego podniesienia parametrów wytrzymałościowych. Stosuje się w tym celu przede wszystkim stal zbrojeniową w postaci specjalnych prętów i siatek. Wymienione wyroby hutnicze posiada w swojej bogatej ofercie m.in. firma z siedzibą w Szczecinie którą odwiedzimy poprzez stronę https://www.felmax.com.pl/.

Zadbajmy o żywotność domu lub innego obiektu

Niezależnie od rodzaju budynku zbrojeniu podlegają w nim takie elementy, jak ławy i ściany fundamentowe, strop, nadproża okienne oraz drzwiowe, balkon, taras, a nawet schody zewnętrzne. Kluczową korzyścią wynikającą z tego działania jest optymalna ochrona konstrukcji przed szkodliwymi pęknięciami i pozostałymi uszkodzeniami o charakterze mechanicznym. Dzieję się tak, ponieważ dany element ulega wyraźnemu usztywnieniu, a jego podatność na destrukcyjne obciążenia zostaje ograniczona do minimum. W procesie zbrojenia najlepiej sprawdzają się wspomniane już we wstępie pręty o średnicy od 12 do maksymalnie 16 milimetrów (zwykłe, żebrowane), siatki stalowe i rozmaite kształtowniki. Zostają one umieszczone bezpośrednio w betonie z uwzględnieniem odpowiedniej gęstości ułożenia. Dodatkowo zabezpiecza się je przed niepożądanym przemieszczaniem, które mogłoby doprowadzić do osłabienia nośności. Nierzadko w końcowym etapie wznoszenia budynku przeprowadza się również zbrojenie uzupełniające – głównie na wypadek, gdyby przy poprzednich obliczeniach doszło do jakiejś pomyłki.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − cztery =