Co to jest zawieszenie gwintowane?

Motoryzacja i technologia
info-market
Co to jest zawieszenie gwintowane?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tuningowanie samochodu polega na m.in. obniżeniu jego zawieszenia. Wielu właścicieli pojazdów, którzy pragną odmienić ich wygląd decyduje się na zawieszenie gwintowane. Dzięki niemu samochód nie tylko prezentuje się zdecydowanie bardziej efektownie, ale także poprawia się jego trakcja.

W jaki sposób działa zawieszenie gwintowane?

Zawieszenie gwintowane umożliwia regulowanie wysokości samochodu. Niekiedy możliwe jest także ustawienie jego sztywności. Zawieszenie to składa się z czterech zestawów resorujących. Każdy z nich z kolei zbudowany jest ze sprężyny i ustawionego w jej środku amortyzatora. Regulacja prześwitu między nadwoziem, a kołami odbywa się za pomocą odpowiednich talerzy lub nakrętek, na których znajdują się sprężyny. W tym celu konieczne jest użycie specjalnego klucza, który najczęściej znajduje się w zestawie wraz z zakupionymi resorami. Dzięki mniejszej ilości prześwitów zostaje obniżony środek ciężkości pojazdu, co sprawia, że zdecydowanie lepiej trzyma się on drogi. Poprawiona jest także przyczepność, a samochód jest łatwiejszy w prowadzeniu. Wiele osób decydujących się na zawieszenie gwintowane robi to ze względu na walory estetyczne. Pojazd z niskim zawieszeniem oraz szerokimi felgami prezentuje się doskonale i przyciąga wzrok innych kierowców oraz przechodniów. Każdy, kto pragnie odmienić wygląd swojego samochodu powinien więc zdecydować się na zawieszenie gwintowane do Volkswagena lub innego modelu auta. Większość warsztatów oferuje usługę profesjonalnego założenia takiego zestawu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak szybko sprzedać mieszkanie?
Jak szybko sprzedać mieszkanie?
Planujesz zmianę miejsca zamieszkania? A może chcesz przeprowadzić się do dużego domu? Jeżeli chcesz sprzedać swoje dotychczasowe mieszkanie, to masz […]
Polecamy