Maty filtracyjne w układach klimatyzacji i wentylacji

Motoryzacja i technologia
info-market
Maty filtracyjne w układach klimatyzacji i wentylacji
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Maty filtracyjne są odpowiedzialne za oczyszczania powietrza z obecnych w nim toksyn i niepożądanych składników. Stosuje się przede wszystkim w budynkach o zastosowaniu przemysłowym, gdzie powstaje duża liczba toksyn i pyłków. Mowa między innymi o firmach lakierniczych, korzystających ze sprężarek oraz maszyn wytwórczych. 

Maty filtracyjne – rodzaje i zastosowanie

W trakcie filtrowania powietrza liczy się przede wszystkim zdolność do wyłapywania rozmaitych grup zanieczyszczeń. Pod tym względem skuteczność filtrów może się znacząco różnić. Do filtracji wstępnej zaleca się korzystanie z mat o klasie G1 – G4. Do filtracji na średnim poziomie stosuje się maty o klasie M5 lub M6. Do filtracji dokładnej należy wybierać maty o klasie od F7 do F9. Znajdziesz także filtry EPA (klasa E10-E12), HEPA (H13 i H14) oraz ULPA (U15-U17). Im wyższa jest dana klasa, tym lepszej jakości jest dany filtr.

Do pomieszczeń o wysokim zapotrzebowanie na filtrację polecamy wybierać przynajmniej maty o klasie F, pozwalające na usunięcie takich grup nieczystości jak mikroorganizmy, zarodniki, a także inne biologicznych zanieczyszczeń. Znajdziesz je w ofercie: https://www.filterpoz.pl/oferta/maty-filtracyjne/.

Do filtracji pyłów PM2,5 oraz PM10 należy stosować filtry klasy H lub U. Są one w stanie pochłonąć ponad 99,9% procent pyłków, kurzu, pleśni oraz innych drobinek zawieszonych w powietrzu. Filtry te wykorzystuje się w najbardziej wymagających placówkach – na przykład służby zdrowia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakiej okolicy najlepiej kupić dom?
W jakiej okolicy najlepiej kupić dom?
Kupno domu jest jedną z największych inwestycji, jakie można poczynić, dlatego warto dobrze się zastanowić przed podjęciem decyzji o wyborze […]
Polecamy