Jakie buty męskie warto zabrać ze sobą na weekend?

Sposób życia i styl
info-market
Jakie buty męskie warto zabrać ze sobą na weekend?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rodzaj zabieranego obuwia należy ściśle dopasować do trzech czynników. Przede wszystkim liczy się destynacja. Równie ważne są spodziewane warunki pogodowe. Trzeba wziąć pod uwagę także indywidualne plany. Warto wiedzieć, które buty sprawdzą się w przypadku konkretnych okoliczności.

Weekend nad morzem

Na plażę najlepiej zabrać ze sobą klapki lub japonki. Chronią przed nagrzanym, parzącym piaskiem, a jednocześnie są najbardziej komfortowe. Pozwalają na wyeksponowanie na słońce prawie całej powierzchni stopy. W przypadku bliższych lub dalszych spacerów i przechadzek np. po molo albo zwiedzania w upalne dni, niezastąpione będą sandały. Jeżeli chce się uniknąć nadmiernej ekspozycji na słońce, świetnie sprawdzą się ultralekkie i wygodne espadryle.

Dalsze i górskie wędrówki oraz specjalne okoliczności

Buty męskie, które zawsze warto mieć ze sobą w lecie to tzw. biegówki. Ważą tyle co nic, gwarantują świetną wentylację stóp, a przy tym są przystosowane do większych obciążeń i umiarkowanie przełajowych obszarów. Pozwalają na wygodne pokonywanie długich, kilkunastokilometrowych dystansów bez otarć czy opuchlizn. Sprawdzają się dobrze również w terenach wyżynnych, a nawet w niskich górach, takich jak np. Pasmo Świętokrzyskie.

Aura jesienna lub większe stromizny wymagają już posiadania butów trekkingowych lub nawet stricte górskich. Te, nazywane traktorami zaliczyć można do obuwia specjalnego przeznaczenia razem np. z kaloszami, niezastąpionymi w czasie ulew czy podtopień. Innym przykładem są buty wędkarskie dla fanatyków łowienia ryb. W końcu, jeśli plany weekendowe wiążą się z mniej lub bardziej oficjalną imprezą rodzinną, warto zabrać ze sobą pantofle lub mokasyny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wszystko, co trzeba wiedzieć o pellecie drzewnym
Wszystko, co trzeba wiedzieć o pellecie drzewnym
Czym jest pellet drzewny? Pellet to paliwo wytwarzane z odpadów drzewnych, występujące zazwyczaj w postaci sprasowanych wałków o różnej średnicy. […]
Polecamy