Jakie warunki powinna spełniać prawidłowo działająca klimatyzacja samochodowa?

Jakie warunki powinna spełniać prawidłowo działająca klimatyzacja samochodowa?

Klimatyzacja w samochodach to obecnie standardowe rozwiązanie, które jest niezwykle praktyczne podczas podróży w upalne dni. Warto jednak pamiętać, że o klimatyzację w pojeździe należy odpowiednio dbać. Wówczas optymalnie chłodzi i nie zwiększa przy tym zużycia paliwa. Dla specjalnych potrzeb dedykowane są natomiast wentylatory takie jak https://climapartner.pl/10143-wentylatory-spal, które sprawdzają się przy transporcie artykułów wymagających niskich temperatur, np. produktów spożywczych.

Kiedy klimatyzacja działa prawidłowo?

W sezonie jesienno – zimowym zwykle nie korzysta się z klimatyzacji, dlatego w tym okresie może dojść do usterek. Uważa się, że system działa prawidłowo, jeśli jest w stanie obniżyć temperaturę we wnętrzu pojazdu. Nawiewy muszą wydzielać zimne powietrze zgodnie z ustawieniami użytkownika. Samochody mogą posiadać klimatyzację manualną lub automatyczną – jeżeli urządzenie pozwala na ustawienie temperatury, to prawidłowo działając powinno obniżyć do danej wartości temperaturę w pojeździe. Sprawna klimatyzacja nie skrzypi, piszczy czy nie wydziela brzydkich zapachów.

Co, jeśli klimatyzacja nie działa?

Usterki w klimatyzacji są stosunkowo częste, szczególnie w kilkuletnich samochodach. Każdego roku ubywa około 10-15% czynnika chłodzącego, dlatego tak ważne jest regularne nabijanie klimatyzacji. Warto jednak wcześniej sprawdzić szczelność układu, do czego warsztaty wykorzystują profesjonalne narzędzia, jak chociażby https://climapartner.pl/10494-sprawdzanie-szczelnosci-azotem. Nawet niewielka nieszczelność powoduje uciekanie czynnika chłodzącego, dlatego też układ klimatyzacji bez naprawy nie będzie działał prawidłowo.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × trzy =